2019 m. birželio 19 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Kviečiame NVO ir religines bendruomenes teikti paraiškas Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkursui

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Atliekų tvarkymo naujovės Zarasuose

UAB ,,Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ kaip projekto partneris kartu su Zarasų rajono savivaldybe dalyvavo 2014-2020 metų Europos Sąjungos Fondų investicijų veiksmų programos ,,Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonėje ,,Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“. 

 

Šio projekto tikslas - pagerinti rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą rajono Savivaldybės gyventojams.


Prieš metus buvo pasirašyta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Zarasuose Statybininkų g. 11 išplėtimo rangos darbų sutartis. Šių darbų vertė – 70 512,75 Eur. Nepraėjo nė metai ir šis projektas jau sėkmingai įgyvendintas.


Projekto įgyvendinimo metu Zarasų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėje įsigyti statybos ir griovimo atliekoms, stiklo atliekoms ir plastiko atliekoms konteineriai. Įrengta konteinerinė saugojimo patalpa naudotų daiktų antriniam panaudojimui. Taip pat įvykdyti aplinkotvarkos, nuotekų nuvedimo ir asfaltavimo darbai išplečiant aikštelės teritoriją. Zarasų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėje po plėtros darbų daug naujovių. Joje įrengtas elektronikos, stambiagabaričių daiktų ir tekstilės mainų punktas. Rajono gyventojai dabar gali pristatyti nenaudojamus daiktus, o kiti gali juos pasiimti. Taip bus įgyvendinamas vienas iš žiedinės ekonomikos principų – pakartotinis panaudojimas. Šiam tikslui įgyvendinti taip pat bus sukurta duomenų bazė, kurioje UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ talpins ir skelbs informaciją apie mainų punkte esančius daiktus, kuriuos gyventojai galės pasiimti nemokamai. Informacija bus skelbiama internetiniame puslapyje www.uratc.lt, skiltyje „Dalinkimės daiktais“.


Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas apsilankė šioje aikštelėje po darbų atlikimo. UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Ramūnas Juodėnas papasakojo apie sėkmingai įgyvendintus pertvarkymus. Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas susipažino su įgyvendintomis naujovėmis. Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas į elektronikos, stambiagabaričių daiktų ir tekstilės mainų punktą atvežė pirmąjį daiktą – elektronines svarstykles. Pokalbio metu UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Ramūnas Juodėnas, aikštelės eksploatavimo inžinierius Darius Linkevičius, administravimo skyriaus vadovė-ekonomistė Irena Pošiūnienė su rajono Savivaldybės vadovais aptarė tolimesnes atliekų tvarkymo perspektyvas, bendradarbiavimo su rajono gyventojais gerinimą.

 

Nuotraukose: Zarasų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėje po naujovių įgyvendinimo.

Petro Ivanovo nuotraukos


Petras Ivanovas 2019-03-20 10:22:41