2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Atlikti Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios - Valstybinės reikšmės kultūros paveldo objekto tvarkybos darbai

Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios parapijai priklauso unikali tašyto akmens bažnyčia, neturinti analogų visame krašte. Pastatas yra Lietuvos Valstybinės reikšmės kultÅ«ros paveldo objektas. Salako bažnyčios architektÅ«rinis unikalumas labai reikšmingas Zarasų kraštui. Bažnyčioje nuolat vyksta ne tik liturginės apeigos, bet ir įvairios parodos, sakralinės muzikos koncertai ar kiti renginiai. Salako bažnyčia dėl savo architektÅ«rinio išskirtinumo, visuomet įtraukiama į įvairius turistinius maršrutus. Viešinant Zarasų kraštą, Salako bažnyčia yra stiprus akcentas atskleidžiant, pabrėžiant krašto unikalumą ir grožį. Todėl Salako bažnyčia – objektas, pritraukiantis didelius Lietuvos ir aplinkinių valstybių keliautojų – turistų srautus. Taip šis objektas svariai prisideda prie krašto turizmo vystymosi, sudarant galimybę kurtis naujoms darbo vietoms.

 

Salako bažnyčia tvarkoma parapijiečių, klebono ir įvairiomis kitomis iniciatyvomis, surinktomis aukų lėšomis bei vykdomų projektų pagalba. Nuo 2020 metų atskirais etapais yra vykdomas projektas „Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios ir šventoriaus tvoros eksterjero tvarkymo darbai“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultÅ«ros paveldo departamentas. TrÅ«kstamomis lėšomis rÅ«pinasi pati parapija. Zarasų rajono savivaldybė skyrė dalinį finansavimą 1970 eurų, pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo finansavimo programą. Šių 2022 metų projekto etape buvo: restauruoti bažnyčios didieji langai, suremontuotas ir nudažytas stogas, įrengtos sniego gaudyklės, sutvarkytos kritulių nuvedimo sistemos, baigtos valyti fasado sienos.

 

Nuoširdžiai prisidedant prie kasdienio bažnyčios pastato tvarkymo labai aktualÅ«s tampa žodžiai, įrašyti statant bažnyčią įmÅ«rytoje lentoje:


„Bažnyčia pastatyta 1911 m. kun. A. Kryžanausko rÅ«pesčiu ir parapijiečių pastangomis. Viešpatie, lai bÅ«na amžina garbė tiems, kurie nesigailėjo dėl Tavęs įdėti tiek darbo, net į kietus akmenis ją statant ir nesigaili nuoširdumo ją išlaikant, šis pastatas liks žmonių gyvo tikėjimo paminklas ateinančioms kartoms“.

 

Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios klebonas kunigas Rimantas Rimkus

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-12-02 10:30:57