2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Atlikti Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios tvarkybos darbai

Salako miestelį jau nuo 1911 metų puošia išskirtinė pilko, iš tašytų akmenų sumūryto fasado bažnyčia. Atokiau nuo miestelio centro įsikūrusi šventovė tarsi iš šalies, bet ne mažiau rūpestingai stebi apačioje vykstantį gyvenimą sekmadieniais, kiekvieną šiokiadienio vakarą, skardžiais varpo dūžiais kviesdama parapijiečius ir svečius į pamaldas. Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios aukštis yra 72 metrai. Bažnyčios projektas išsiskiria iš daugelio kitų to meto statytų bažnyčių projektų. Sienos yra 168 cm. storio, sudarytos iš trijų sluoksnių: iš lauko tašyti akmenys, vidinis sluoksnis paprastų lauko akmenų, o iš vidaus eilė plytų ir tinkas. Todėl šios bažnyčios sienos nepaprastai storos ir savo monumentalumu labiau primena kokią nors viduramžių pilį, o ne mažo miestelio bažnyčią.


Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčia, kaip ir kiekvienas statinys, metams bėgant, reikalauja vis didesnės kasdienės priežiūros, atliekamų smulkių tvarkybos darbų. Zarasų rajono savivaldybei skyrus dalinį finansavimą (1500 eurų) pagal NVO ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo programą iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto pagal veiklos sritį tradicinių religinių bendruomenių veikla, 2019 metų vasarą Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčioje buvo atlikti bažnyčios priežiūros darbai. Juos vykdė aukštalipio kvalifikaciją turintis aukštalipys. Patys darbai buvo atliekami bažnyčios bokšte, dideliame aukštyje su alpinistine įranga. Žemiau reikalingiems atlikti darbams buvo panaudotas statybos bokštelis. Tvarkybos darbų metu buvo pašalinti gausiai akmenų siūlėse augantys medeliai, kurių šaknys ardo siūles, išvalyti užsikimšę stogo lietaus vandens nutekėjimo latakai, užtaisyti varpinėje atsiradę mūro įtrūkimai, kurie krisdami iš didelio aukščio kėlė didelį pavojų parapijos tikintiesiems ir gausiai besilankantiems turistams, bei įstiklinti išbyrėję bažnyčios langai.


Nuoširdžiai prisidedant prie kasdienio bažnyčios pastato tvarkymo labai aktualūs tampa žodžiai, įrašyti statant bažnyčią įmūrytoje lentoje:


„Bažnyčia pastatyta 1911 m. kun. Kryžanausko rūpesčiu ir parapijiečių pastangomis. Viešpatie, lai būna amžina garbė tiems, kurie nesigailėjo dėl tavęs įdėti tiek darbo, net į kietus akmenis ją statant ir nesigaili nuoširdumo ją išlaikant, šis pastatas liks žmonių gyvo tikėjimo paminklas ateinančioms kartoms“.

 

Salako Švč. M. Marijos Sopulingosios bažnyčios klebonas kunigas Egidijus Vijeikis
 

Nuotraukos

Svetlana Veikšrienė 2019-12-20 10:39:58