2021 m. liepos 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Atraskime priežasčių sveikai gyventi!

Tabako rÅ«kymas yra labiausiai paplitusi priklausomybės liga.  Nikotinas, esantis tabako dÅ«muose, sukelia stiprią fiziologinę ir psichologinę priklausomybę. Ne paslaptis, kad paauglių ir jaunuolių tarpe yra bandžiusių rÅ«kyti ir rÅ«kančių asmenų. Priprasti rÅ«kyti labai lengva, bet  mesti – labai sunku.  Nustojus rÅ«kyti , pasireiškia abstinenciniai simptomai: pyktis, nerimas, susilpnėjusi dėmesio koncentracija, galvos skausmas, miego sutrikimai ir kt.  Norintiems mesti  rÅ«kyti reikalinga  gydytojo,  kitų specialistų pagalba ir norinčio išsivaduoti nuo priklausomybės asmens didžiulės pastangos. Štai kokiomis žiniomis su Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 1-3 klasių mokiniais dalinosi  vilnietė medicinos  daktarė Viktorija Andrejevaitė, 2017 m balandžio 21 d. Ignalinos rajono Visuomenės sveikatos biuro organizuotoje sveikatingumo paskaitoje gimnazijoje.
 
Nuolatinė įtampa, nesuvaldytas stresas, nepasitikėjimas savimi,  netinkama aplinka – tai priežastys, kurios skatina jaunus žmones pradėti rÅ«kyti, vartoti alkoholį, narkotikus, įnykti į kompiuterinius žaidimus ir pan. Svarbu yra mokėti atsipalaiduoti, jaustis saugiai, patirti teigiamos emocijos. Todėl užsiėmimų metu mokiniai mokėsi  atpažinti savo jausmus ir emocijas.  Atlikdami darbą grupėmis, mokiniai analizavo „Minčių metodą“, kai,  keičiant mintis ir elgesį, galima suvaldyti neigiamus jausmus ir emocijas. Svarstė, kokios  Ä¯domios veiklos, kurioje kiekvienas galėtų atsiskleisti,  galima rasti.  Gydytoja mokiniams parodė  atsipalaidavimo, streso valdymo pratimų, pasitikėjimo savimi ir kitais stiprinimo bÅ«dų.  Susitikime su mokiniais dalyvavo ir gydytojos pacientas. Jis mokiniams papasakojo savo, „rÅ«kančio žmogaus“, istoriją, kai ilgametis rÅ«kymas sveiką, sportuojantį žmogų pavertė  sunkiu  ligoniu.
 
Yra daugybė priežasčių nepradėti rÅ«kyti, o rÅ«kant – kuo greičiau mesti. Mesti  rÅ«kyti  sunku, bet reikia nepasiduoti. Daug žmonių mesti  bando net po kelis kartus. Kaskart bandant didėja tikimybė, kad pasiseks. Kad netektų eikvoti energijos ir laiko vaduojantis nuo priklausomybių,  svarbu laikytis sveikos gyvensenos, nes:
 
· JÅ«s gyvensite ilgiau ir sveikiau;
· Jus supantys žmonės, ypač vaikai, bus sveikesni;
· BÅ«site energingesni ir kvėpuosite lengviau;
· Sumažės širdies infarkto, insulto ar vėžio rizika;
· Atrodysite jaunesni, turtingesni.
 
Ignalinos rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistė                            
Regina Antipova
 
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus
Nuotraukos

2017-04-26 08:10:48
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Koks pavadinimas, JÅ«sų manymu, labiausiai tiktų naujai kultÅ«rinės paskirties erdvei/statiniui Zaraso ežero saloje Zarasuose?