2018 m. liepos 18 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Atsiliepimas į Salako mokyklos straipsnį

Perskaičiusi socialiniuose tinkluose pasirodžiusią viešą nuomonę „Ar aš leisčiau savo vaiką į Salako mokyklą“, mūsų, Turmanto mokyklos bendruomenė, pasipiktino... Rajone beliko  tik dvi pagrindinės mokyklos: Salako ir mūsų. Ir tai tik atsitiktinumas, kad to straipsnio antraštėje nenuskambėjo mūsų mokyklos pavadinimas.
                     
Mes pritariame Salako pagrindinės mokyklos direktoriaus Leono Sadausko mintims: labai keista, kad tokią mintį iškėlė Zarasų rajono tarybos narė - ji turėtų ginti ir padėti išlikti visiems bendruomenių šviesuliams. Taip, mokykla – yra ir dar ilgai buvo šviesulys. Šią mintį mes norime dar kartą pagrįsti (tai bylojo ir mūsų mokyklos prezentacija, minint Tarptautinę Mokytojų dieną rajone).
                     
Kadangi mokykloje klasės yra nedidelės, sukurtas labai teigiamas mikroklimatas: vyksta šiltas bendravimas ir bendradarbiavimas. Čia sėkmingai mokosi ir tie, kurie dideliuose kolektyvuose sunkiai pritampa – keletas mokinių Zarasų rajono savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros skyriaus buvo nukreipti į mūsų mokyklą. Jie puikiai integravosi į mokyklos bendruomenę: išnyko elgesio problemos, aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose.
 
Mes suprantame, jog vyksta mokyklų optimizavimas. Tačiau būtina atsižvelgti į vaikus, jų  perspektyvas: atstumas į Zarasus nėra mažas: pavyzdžiui, iš Stačiūnų iki Zarasų – 27 km, iš Tilžės iki Zarasų – 26 km. Ar buvo pagalvota: kelintą valandą vaikas išvažiuos į mokyklą? Kelintą jis grįš atgal? Įsprausti į laiko rėmus – „pririšti prie grafiko“ mokiniai mieste negalės lankyti jokių neformalaus ugdymo užsiėmimų, kadangi jų tėvai tikrai negalės atvažiuoti pasiimti (nėra tėvų, dirbančių Zarasuose, be to, dauguma neturi net nuosavo transporto). Mūsų mokykloje puikiai sudarytas mokinių pavežėjimo grafikas. Mes džiaugiamės gerais mokyklos lankomumo rezultatais, glaudžiais ryšiais su tėvais.
 
Visą laiką Lietuvoje didžiausia vertybe buvo laikoma šeima – anksti išvažiavę ir vėlai grįžę mokiniai praranda esantį ryšį su tėvais, su artimaisiais (Lietuvoje pateikiama baisi statistika: vidutiniškai tėvai su vaikais bendrauja vos keletą minučių per dieną). Ar namo grįžęs pavargęs vaikas turės jėgų bendrauti, ruošti pamokas? Manome, jog nukentės ir mokinių pažangumas. O kur dar pagalba tėvams? Ryšys su tėvais silpnės.
 
Mokinys, išvažiavęs anksti rytą iš namų, mokykloje (geriausiu atveju) gaus nemokamą maitinimą. Ne visi tėvai kišenpinigių galės įdėti. Kada vaikas valgys dar kartą? Ar vėliau vaiko sveikatai neatsilieps gastritu, skrandžio opa?
 
Norėtųsi paklausti, ar Jums, p.Aurelija Trimonyte, teko matyti namus, užkaltais langus? Miesteliuose vis dažniau atsiranda tokių namų- vaiduoklių.  Skaudu, nes juose jau sunku įkvėpti gyvybę.  O kaip pakeisti sielos langus?
 
Visi teigia, kad vaikai – mūsų ateitis. Kokią ateitį gebės kurti tas, kurio traumuota vaikystė? Neatimkime vaikystės džiaugsmo iš vaikų. Pats sudėtingiausias periodas – paauglystė, kurioje jis įtvirtina savo vertybes, elemetariausius ir kasdieninius socialinius įgūdžius, jis mokosi pagarbos ir gyvenimo. Mokykla – tai ir yra gyvenimas... Jis piešiamas švieisiausiomis spalvomis. Kaip didžiausią komplimentą priimame mokinio, gavusio pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą, prašymą priimti jį vėl į 10 klasę, nes.... jis supranta, jog nepritampa kitur...
 
Mokslo rezultatai? Aišku, kai klasės nedidelės – jie kartais išryškina mokinių žemą motyvaciją. Įsisliejęs tas srautas į miesto mokyklą, mokymosi rezultatams įtakos nepadarytų. Tai ar verta eskaluoti, kaip didžiausią vertybę? Bet mūsų mokyklos mokiniai noriai grįžta, lanko mokyklą.   Prisiminkime, kokiose mokyklose mokėsi mūsų tėvai ir seneliai. Dauguma, net neabejojame: KAIMO... Kiek žinome, ir mūsų rajono tarybos nariai mokėsi: Stelmužėje, Lupenkoje, Kumpuoliuose. (mums labai džiugu, kai mūsų rajono tarybos narys Ignas Zavadskas pabrėžia, kad mokėsi šalia buvusioje Lupenkos mokykloje)...
 
Ar taip kalbėdama nepjaunate šakos, ant kurios sėdite ir JŪS PATI? Nesinori mesti tiesiogiai: bet ar Jūsų giminėje nėra mokytojų, ar nėra žmonių, gyvenančių kaime?
 
Turmanto pagrindinės mokyklos bendruomenė

Zarasų r. Turmanto pagrindinė mokykla 2017-10-11 08:35:22
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. liepa
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31