2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Atšvaitas gali išsaugoti gyvybę!

Pirmąją 2019 m. gruodžio mėnesio pusę Zarasų mieste ir rajone buvo vykdomi įvairūs eismo saugumo gerinimo renginiai, kurių metu buvo siekiama atkreipti įvairaus amžiaus pėsčiųjų dėmesį į tai, kokia yra atšvaitų svarba ir kaip taisyklingai juos dėvėti.
           
2019 m. gruodžio 3 d. Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Liudvikas Komka kartu su Zarasų rajono savivaldybės atstovais viešajai tvarkai Sauliumi Laipčiumi bei Snieguole Bočiaroviene Zarasų mieste vykdė prevencinę eismo saugumo gerinimo akciją "Atšvaitai 2019". Akcijos metu buvo kalbama ir tikrinama ar pėstieji eismo dalyviai Zarasuose dėvi atšvaitus tamsiuoju paros metu.
           
Ankstų gruodžio 3 d. rytą, prevencinė priemonė buvo vykdoma Zarasų autobusų stoties prieigose. Pakalbinus keliasdešimt įvairaus amžiaus pėsčiųjų eismo dalyvių paaiškėjo, kad atšvaitus turi beveik visi iš jų, tačiau didžioji dauguma tų atšvaitų "saugiai" guli namuose.
           
Akcija buvo pratęsta ir tos pačios dienos vakarą – jau temstant. Siekiant įvertinti ar po darbo keliaujantys namo, taip pat išėję į lauką gryno oro įkvėpti pėstieji eismo dalyviai rūpinasi savo saugumu gatvėje. Akcijai įgyvendinti pasirinktos Zarasų miesto Vytauto, P. Širvio, S. Nėries bei Smėlynės gatvės. Gaila, tačiau situacija nuo rytinės skyrėsi nežymiai – atšvaitus su savimi turėjo ir taisyklingai juos dėvėjo tik keletas pėsčiųjų eismo dalyvių. Pareigūnai įteikė po atšvaitą tiems, kas jo neturėjo ir padėkojo tiems, kas rūpinasi savo saugumu bei dėvi atšvaitą.
           
Gruodžio 4, 11 ir 12 dienomis minėtieji pareigūnai kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininke Sandra Dindaite, Zarasų rajono švietimo ir kitose įstaigose vykdė šviečiamojo pobūdžio susitikimus. Susitikimai vyko Zarasų socialinės globos namuose, Zarasų rajono mokyklose bei darželiuose. Šių susitikimų metu dalyviams buvo išdalinta daugiau nei 300 atšvaitų.
           
Nors apie atšvaitų svarbą kalbama nuolat, tačiau liūdna, kad vis dar didelė dalis pėsčiųjų eismo dalyvių, išeidami į gatves, nedėvi atšvaitų. Lietuvoje jau įsibėgėjus trumpų ir tamsių dienų sezonui pareigūnai dar kartą primena:
 
·net ir apšviestose miesto gatvėse ir perėjose tamsiu paros metu pėstieji ne visada matomi vairuotojams;
 
·atšvaitus dėvėti reikėtų taisyklingai – juostinį atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos ar kojos, o pakabinamą atšvaitą kabinti ant dešinės kišenės;
 
·turint daugiau nei vieną atšvaitą ar dėvint ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ženkliai didėja tikimybė būti pastebėtam;
 
·net ir dėvint atšvaitą perėjose ir sankryžose būtina įsitikinti, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas mato ir praleidžia pėstįjį.
 
Linkime saugių kelionių Zarasų miesto ir rajono gatvėmis!
 
 
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė
Violeta Ginaitienė
Nuotraukos


2019-12-16 16:43:53