2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Avilių kaimo šventė - "Vasara kaime"

Rugsėjo vidurys – Avilių tradicinių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidų metas. Imbrado seniÅ«nijoje didžiosios šventės vyksta rotacijos principu (Imbrade ir Aviliuose), šiemet renginys vyko Aviliuose rugsėjo 16 – 17 dienomis. Ką tik nuvilnijusi šventė išsiskyrė dalyvių, veiklų įvairiose erdvėse gausa, visos Avilių bendruomenės įsitraukimu. Buvome lepinami nuostabiu oru, jautėmės geriau nei vasarą.

 

Šventės sportinė programa (organizatorius aviliškis Rokas Jankauskas) buvo gerai suplanuota, labai turininga ir sukėlė puikių emocijų dalyviams bei žiÅ«rovams.  Gausybė informacijos apie sporto varžybas publikuojama socialiniuose tinkluose. Viskas prasidėjo žvejų varžybomis Petraučiznos k., prie ŠÄevinskų šeimos tvenkinio, 7:00 val. ryto. Gausus bÅ«rys žvejų tiesiog ,,apgulė“ visą tvenkinį, dar daugiau buvo žiÅ«rovų, sirgalių. Pagal varžybų nuostatus buvo gaudomi ir apskaitomi tik karosai, kuriuos tvenkinio šeimininkai leido pasiimti. Kitų rÅ«šių sugauta žuvis buvo paleidžiama. Nuo 10:00 val. veiksmas persikėlė į puikų paplÅ«dimį prie Avilio ežero, čia rinkosi tinklinio entuziastai. Užsiregistravo 6 tinklinio komandos (sudėtyje trys vaikinai ir mergina) iš Avilių, Imbrado ir Šniukštų. Sužaidus 10 rungtynių nustatyti nugalėtojai ir prizininkai. Laimėjo komanda ,,Žaibas“, kurios pagrindą sudarė Aviliuose gyvenantys Zarasų PGT ugniagesiai – gelbėtojai. Antrą vietą užėmė komanda ,,Zalvė“, treti liko Imbrado tinklininkai. Nuo 15:00 val. veiksmas kėlėsi į sporto aikštyną Akmens g. 8, čia varžėsi taikliausieji. Labai išmaniai ir azartiškai vyko tritaškių (vaikinams) ir baudų (merginoms) metimo varžybos, emocijų buvo ne mažiau kaip per tikras krepšinio rungtynes. Taip pat visi norintys varžėsi smiginio (Darts) rungtyje.
 
NetrÅ«ko veiklų gausiai susirinkusiems vaikams. Visą šventės laiką veikė nemokami atrakcionai, įdomią parodą ir edukacinę programą surengė aviliškė Kristina Ballouard, vaikai piešÄ—.
 
Ä® vakarinę renginio dalį atvykstančių dalyvių laukė pasipuošÄ™ vietiniai medžiotojai (bÅ«relio vadovas Giedrius Vidrickas), kurie vaišino ką tik išvirta žuviene. Žinoma Å«kininkė Ona Vidrickienė visus kvietė paragauti savo tradicinės gilių kavos. Ant šventinio stalo puikavosi Danguolės Mikšienės iškepti tortai, Avilių šeimininkių pagaminti sÅ«riai, pyragai ir kiti skanėstai.
 
Oficialioji šventės dalis prasidėjo 19:00 val. muzikine įžanga, renginį vedė renginių organizatorė Ligita Čerkova. Sveikinimo žodį tarė Savivaldybės vicemerė Olga Podolskienė, kuri perdavė rajono Merės Nijolės Guobienės sveikinimus, pasidžiaugė gražiu renginiu, nematyta dalyvių gausa, ypač vaikais, jaunimu. Imbrado seniÅ«nijos seniÅ«nas Vygirdas Žalkauskas džiaugėsi atgijusia Avilių kaimo bendruomene, dar nematytu daugelio gyventojų įsitraukimu į šventės organizavimą, į anksčiau vykusią talką. Antazavės klebonas kun. Vytautas Dagelis (Avilių parapijos administratorius) irgi gyrė bendruomenę už jau nuveiktus darbus ir visus pakvietė sekančią dieną atvykti į Atlaidus. Šventės organizatoriams sveikinimus nuotoliniu bÅ«du perdavė rajono Tarybos narė Violeta Barisevičienė.
Koncertinėje programoje skambėjo vietinių atlikėjų (Avilių, Imbrado) ir svečių iš AnykšÄių rajono dainos. Publika šiltai priėmė Suvieko kapelą ,,Cinkelis“. Programos intarpuose seniÅ«nas V. Žalkauskas ir varžybų organizatorius bei vyr. teisėjas R. Jankauskas iškilmingai apdovanojo sportininkus. Naujai išrinktas Avilių kaimo bendruomenės pirmininkas Vidas Slapšinskas džiaugėsi bendruomenės aktyvumu ir įteikė padėkas labiausiai prisidėjusiems gyventojams. Šventę paįvairino parasparnio viražai, pilotavo Audrius Vidrickas.
 
Visos šventės paprastai turi pagrindinį, kviestinį atlikėją (grupę), kurio pamatyti atvyksta daug jo fanų. Aviliuose šÄ¯kart koncertavo žinomas dainininkas Mino, tarp jo ir publikos užsimezgė šiltas ryšys. Atlikėjui patiko Aviliai, jis gyrė profesionalų įgarsintojų darbą, gražią sceną. Pasibaigus Mino koncertui vyko diskoteka, vyresni žiÅ«rovai pamažu skirstėsi, visi džiaugėsi nepamirštamos dienos įspÅ«džiais.
 
Sekmadienį šventė tęsėsi nuo 12:00 val. prasmingais atlaidais Avilių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje. Vėl turėjome puikų orą, buvo organizuota procesija, po jos kun. V. Dagelis aukojo Šv. Mišias išpuoštoje ir tikinčiųjų pilnoje bažnyčioje, visi kartu meldėsi už Avilių krašto žmones, išÄ—jusius ir gyvuosius.
 
Manome, kad ši šventė išsiskyrė tinkamu organizavimu, veiklų koordinavimu ir plačiu vietos gyventojų įsitraukimu. Imbrado seniÅ«nija nuoširdžiai dėkoja Zarasų kultÅ«ros centrui ir jo vadovui Aurimui Gudui, asmeniškai dalyvavusiam šventėje. Taip pat dėkojame Erikui Černovui, Virginijai Čižauskaitei, Ligitai Čerkovai, Danutei Alaunienei, Antanui Trumpai, gausiam bÅ«riui centro darbuotojų už jų indėlį. Esame sužavėti Avilių kaimo bendruomenės visapusišku įsitraukimu, manome, kad tai ir buvo pagrindinė šventės sėkmės priežastis.
 
 
Parengė: Imbrado seniūnijos seniūnas Vygirdas Žalkauskas
 
Pastaba: Labai daug foto ir video medžiagos apie šventę publikuojama Avilių kaimo bendruomenės ir Zarasų kultÅ«ros centro Facebook paskyrose.
Straipsnio nuotraukų autorius - Erikas Černovas.
 
 

Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-21 12:53:22
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?