2020 m. spalio 30 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Ąžuolų bendrystė – Pauliaus Širvio ir LR Prezidento Valdo Adamkaus ąžuolai Dusetose

Praėjusį šeštadienį t.y. 2020 m. rugsėjo 19 d., Zarasų rajone bei Dusetų krašte svečiavosi sambūris „Gerumo ąžuolas“ iš Kauno, Šakių, Vilkijos rajonų. Po ežerų kraštą apsižvalgyti panoro net 43 ąžuoliečiai. Juos pasitiko ir visos kelionės metu lydėjo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas kartu su gidu Vasilijumi Trusovu, kuriam kelionės metu grupė negailėjo pagyrų už gerą humorą bei įdomius pasakojimus.

 

Sambūris aplankė Stelmužės ąžuolą, dauguma iš jų ten lankėsi pirmą kartą. Direktorius Benjaminas S. pajuokavo, kad pagaliau sambūrio nariai pakrikštyti - Stelmužė gamtos mylėtojams, kaip musulmonams Meka.
 
Sambūris „Gerumo ąžuolas“ buvo įgaliotas Prezidento Valdo Adamkaus – pasodinti antrą ąžuolą Dusetose, įprasminant poeto Pauliaus Širvio gimimo metinių jubiliejų, kartu primenant apie bendrystę tarp Prezidento ir Zarasų rajono. Dusetos didžiuojasi Prezidento dėmesiu. 2008 m. Jo Ekscelencijos vizito metu Prezidentas pasodino pirmąjį ąžuoliuką Dusetų krašte. Seniūnui Sauliui Kėbliui „Gerumo ąžuolo“ lyderis Valdas Pacevičius įteikė Prezidento knygą „Paskutinė kadencija“. Valdas Pacevičius linkėjo, kad seniūnas, žiūrėdamas pro langą, matytų ne tik pasodinto ąžuolo didybę, bet ir galėtų mintimis pabūti su Jo Ekscelencija Valdu Adamkumi.
 
Sambūrį pasitiko ir klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, kuris pakvietė visus į Švč. Trejybės bažnyčią, kad visi prieš sodinant naujus medelius pajaustų sieloje ramybę. Šio vizito metu buvo pagerbtos tokios vertybės, kaip kultūra – paminėti poetai, aplankyta Dusetų dailės galerija, dvasinės – klebonas kanauninkas supažindino su Dusetų bažnyčia bei dabartinėmis Dievo namų aktualijomis, aplinkosauginės – buvo sodinami du ąžuolai kartu su žinute, kad miškai, girios, medžiai įprasmina žmonijos istoriją, svarbu mylėti gamtą ir ją saugoti.
 
Taigi renginių ciklas tęsiasi – minint Pauliaus Širvio 100-tąsias gimimo metines. Dusetos yra poeto gimtinė. Jo garbei Dusetų parke kadaise buvo pasodinta berželių alėja, o šiais jubiliejiniais metais - ąžuolas. Įgaliotas Jo Ekscelencijos sambūris „Gerumo ąžuolas“, kartu su klebonu kanauninku Stanislovu Krumpliausku bei Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Benjaminu Sakalausku pasiraitojo rankoves ir pasodino antrąjį Valdo Adamkaus ąžuoliuką bei pirmąjį ąžuoliuką, skirtą poetui Pauliui Širviui. LR Prezidento ąžuolui tinkama citata „kaip šio ąžuolo šaknys įsitvirtinusios į šventą Lietuvos žemę, privalu, kad ir mūsų šaknys neatitrūktų nuo savo tautos!“ – Prezidentas Valdas Adamkus. Ąžuolais buvo įtvirtinta graži bendrystė bei pasiųsta žinutė – prisidėkim, kad gamta klestėtų ir būtų įvairi.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

2020-09-21 13:54:30
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?