2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Balandžio mėnesio KALENDORIUS Balandį gyvenkime linksmai!

 Paprastai smagią nuotaiką dovanoja ir cirkas, tik gal senokai jame be-buvome. Visgi primenu, kad Balandžio 20-oji – Pasaulinė cirko diena. Ar galite patikėti, kad pirmieji cirko pasirodymai siejami dar su antikos laikais, kai Romos stadionuose vykdavo įspÅ«dingi teatrališki ir akrobatiniai rengi-niai! Likimo ironija, ar ne, bet šią dieną taip pat minima ir Tarptautinė kovos su triukšmu diena, todėl kvatojant reikės laikytis ne tik už pilvų, bet ir saugotis nesupykdyti kaimynų (gal kvatotis į pagalvę?).
O ką gi apie juoką mano daktarai? Kai kuriose šalyse mielai praktikuo-jama juoko terapija: pavyzdžiui, Japonijoje juoku gydomi tuberkulioze ser-gantys pacientai, Malaizijoje studentai taip praktikuojasi prieš egzaminus – tai jiems padeda įveikti jaudulį. Juokiantis dirba 17 veido raumenų. Paprastai 6-erių metų amžiaus vaikai juokiasi maždaug po 300 kartų per dieną, o suaugusieji – vos 15 kartų. Mokslininkų teigimu, žmonės dažniausiai šyp-sosi Brazilijoje ir Kuboje, mažiausiai – Skandinavijos šalyse. Gal vieną dieną ir lietuviams pavyks atsidurti šioje statistikoje šalia brazilų ir kubiečių?
Taigi juokas ir sveikata – neatsiejami vienas nuo kito. O balandį apskri-tai drąsiai galime vadinti mėnesiusveikuoliu. Ne tik todėl, kad balandžio 7-ają minime Pasaulinę sveikatos dieną. ŠÄ¯ mėnesį minimos dar ir Pasaulinė hemofilijos diena (17 d.), Medicinos darbuotojų dieną (27 d.), Gyvybės ir Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos dienos (28 d.) bei Tarptautinė veterinarijos diena (30 d.)
Beje, paskutinę šio mėnesio dieną kviečiame palydėti Valpurgijos nakties ritmu. Tai pagoniška senovės germanų pavasario šventė. Iki šiol ji ypač triukšmingai švenčiama Vokietijoje, Harco regione. Buvo tikima, kad šią naktį raganos išteka už velnių ir tai bÅ«nanti jų vestuvių puota. Šventė skirta prikelti pavasarį.
Kadangi pavasario prabudinti Užgavėnėmis mums, lietuviams, nepavyko, tikėkimės, kad galbÅ«t tai padaryti pavyks vokiečiams. 
Rengė ir piešÄ— Sandra PETKUTĖ.
NuotraukosArianda Griščenko 2013-04-15 17:53:25
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?