2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Bėgimo sportas grįžta į Zarasus

Bėgimo sportas grįžta į Zarasus

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas – aistringas sporto entuziastas. Jis daugelio sportinių renginių iniciatorius ir organizatorius. Susitikimas su bičiuliu vilniečiu, aktyviu įvairių distancijų bėgiku Viačeslavu Kutyrkinu, dabar gyvenančiu Sankt Peterburge, pagimdė dar vieną idėją. Jie prisiminė prieš daugelį metų vykstančias įspÅ«dingas bėgimo varžybas vaizdingose Zarasų krašto apylinkėse. Buvo nuspręsta atgaivinti bėgimo sportą ir surengti pusmaratonį aplink Zaraso ežerą. Šiai idėjai pritarė ir ėmėsi organizavimo iniciatyvos „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys, bėgimo entuziastas Viačeslavas Kutyrkinas. Šio pusmaratonio ambasadoriumi tapo garsus bėgikas ultramaratonininkas Aidas Ardzijauskas.


Organizatoriai sutvarkė visus formalumus, aptarė renginio organizavimo detales. Nikolajus Gusevas įsteigė Zarasų rajono savivaldybės mero prizą – pusmaratonio komandai nugalėtojai.


Tokiai pusmaratonio surengimo idėjai pritarė bėgimo entuziastai. Pirmą kartą surengtame Zarasų pusmaratonyje dalyvavo bėgikai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Šveicarijos. Iš viso apie 250 entuziastų. Trisdešimt dalyvių dalyvavo šiame pusmaratonyje nuotoliniu bÅ«du.


Praėjusį savaitgalį judru buvo Zarasuose. Bėgikai galėjo išbandyti savo jėgas ne tik 21, 1 km distancijoje, bet ir 500 m, 1 km, 5 km, 10 km distancijų bėgimuose.


Sportininkai startavo ir finišavo prie Sėlių aikštės, šalia rajono Savivaldybės administracinio pastato. Pusmaratonis buvo bėgamas aplink Zaraso ežerą. Dalyviams didelį įspÅ«dį padarė 21,1 km ir 10 km trasos, nusidriekusios aplink visą Zaraso ežerą. 10 km trasoje bėgo ir šio renginio ambasadorius, žymusis ilgų distancijų bėgikas Aidas Ardzijauskas. Jis šiuo metu virtualiai bėga aplink pasaulį.


Smagi buvo 5 km trasa. Bėgikai startavo Zarasų miesto centre, bėgo Zaraso saloje ir šio ežero pakrante, apibėgo Apžvalgos ratą ir hipodromą. Sportininkai galėjo atkaklių varžybų metu nors trumpai pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais. Trasa buvo ne tik graži, bet ir sudėtinga. Dalyviams teko daug pastangų įveikiant ją, nes buvo daug kalnelių ir įkalnių.


Renginio metu teko sutikti daug garbaus amžiaus žmonių. Tačiau buvo nemažai ir jaunųjų šio sporto entuziastų, kuriems teko įveikti 500 metrų distanciją. Jaunieji bėgikai bėgo aplink Sėlių aikštę.


Visi renginio dalyviai, įveikę trasą, buvo apdovanoti medaliais. Juos sportininkams po trasos įveikimo įteikinėjo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, šio renginio organizatoriai. Daug sportininkų medaliais apdovanojo žinomas ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas.


Pusmaratonio nugalėtojais tapo kauniečiai. Jiems ir buvo įteiktas Zarasų rajono savivaldybės mero prizas. Kauniečius atstovavo pusmaratonio laimėtojas Aurimas Skinulis, taip pat Andrius Ališauskas, ArÅ«nas Valuckis ir Ida Dobrovolskienė.


Buvo įteikta apdovanojimų ir zarasiškiams. Trečią vietą penkių kilometrų distancijoje iškovojo zarasiškė Augustė Grinytė, vieno kilometro distancijoje merginų tarpe trečia atbėgo Elena Ivanova, vaikinų tarpe antras buvo Aleksandras Ivanovas, o trečiu tapo Jevgenijus Timofejevas iš Samanių kaimo.


Apdovanoti buvo prizininkai net penkiose amžiaus grupėse. Apdovanojimus gavo ir nugalėtojai ir prizininkai 1 km, 5 km, 10 km distancijose. Buvo įteiktos ir papildomos nominacijos „Greičiausias zarasiškis“ ir „Greičiausia zarasiškė“, „Jauniausias dalyvis“, „Vyriausias dalyvis“, „Gausiausia šeima“.


Jauniausio dalyvio prizą laimėjo visaginietis Rapolas Šutas, jam treji metai. Vyriausiojo dalyvio titulą pelnė varžybų dalyvis vilnietis Jonas Vilčinskas. Aštuoniasdešimt dvejų metų sportininkas 5 kilometrų trasą įveikė per 23 minutes ir 33 sekundes.


Pusmaratonis tapo gražia ir bendruomenės švente, Zarasų gatves užplÅ«do sportininkai. Stebėti varžybų atvyko ir daug zarasiškių ir jų svečių.


Organizatoriai džiaugėsi pavykusiu renginiu. Varžybos trasos buvo gražiausiose vietose, kartu taip buvo populiarinama gamta, jos grožis.


Meras Nikolajus Gusevas džiaugėsi pusmaratonio sėkme ir paminėjo, kad taip siekiama tikslo – išpopuliarinti bėgimo sportą ir siekti, kad tokios varžybos nenusileistų Alytaus ir Elektrėnų pusmaratoniams. Tikimasi, kad šis renginys Zarasuose taps tradiciniu.

Petras Ivanovas

Nuotraukose – pusmaratonio akimirkos Zarasuose.

Autoriaus nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2021-09-09 08:13:17
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?