2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Bibliotekos fondas praturtintas naujomis knygomis

Skubame skaitytojams pranešti džiugią naujieną – knygynas „Rotas“ dovanojo labai daug naujų ir aktualių knygų.
 
Tarp dovanotų knygų garsiausi ir populiariausi šiuolaikiniai, prestižinėmis premijomis apdovanoti užsienio ir keli lietuvių autoriai. Didžiąją knygų dalį sudaro verstinė grožinė literatÅ«ra. Estijos vaikų rašytojos, poetės, prozininkės Leelo Tungal parašyta prisiminimų knyga „Draugė mergaitė ir suaugę žmonės“ pasakoja apie mažą mergaitę ir jos akimis gyvai piešiamą pokario gyvenimą Estijos sostinėje ir kaime; PrancÅ«zijos literatÅ«ros perlu mÅ«sų kalba ir mÅ«sų šalyje laikomas rašytojo Francois Weyergans romanas „Trys dienos pas motiną“ pasakojantis apie vienturtį sÅ«nų, kuris teisindamasis darbu – mat rašo knygą apie motiną – neranda laiko aplankyti senutės savo motinos, gyvenančios atokioje provincijoje; Tomo Staniulio kÅ«rybos rinktinė „Diena, kurią verkiau visą“, sudaryta iš geriausių penkerius metus brandintų trumposios prozos kÅ«rinių. Grįždamas prie savo mėgiamo novelės žanro rašytojas demonstruoja talentą kalbėti apie sudėtingiausius žmogaus bÅ«ties aspektus taupiai, jautriai, paprastai. Trumpa ir intriguojanti meilės istorija su rimtomis pasekmėmis Llambias Pablo romane „Meilės kalnas“; viena garsiausių dabarties Islandijos rašytojų Frida A. Sigurdardottir ir jos romanas „Ir slenka naktis“ – gražioje ir bauginančioje giminės sagoje šešios islandų moterų kartos; rašytojo ir žurnalisto Frode Grytteno – laikomu vienu įdomiausių ir savičiausių Norvegijos novelistų ir romanistų – novelių romanas „Avilio daina“.
 
Bibliotekos lentynose atsidÅ«rė nuolat paklausą turinčios medicinos, mokslo populiarinimo, filosofijos knygos, poezija. Rašytojo Stephanie Cave ir Deborah Mitchell knygoje „Ką gydytojas gali nutylėti apie vaikų skiepus“ gvildenama viena aktualiausių temų pasaulyje – vaikų skiepijimas. Autoriai gilinasi į painų vakcinų pasaulį, mat pavojingai daugėja vaikų, patiriančių mokymosi sutrikimų, sergančių autizmu, diabetu, reumatoidiniu artritu ir kitomis ligomis. Algirdo Jancyno knygoje „Chirurgija: ir meilė, ir kančia...“autorius pasakoja apie didžiulės meilės ir pasiaukojimo reikalaujantį chirurgo darbą, apie pasitaikančias diagnostikos bei gydymo klaidas, medicinos įvairenybes. Jolantos Laurušienės sudaryta atminimų knyga „Ir dega širdys ugnimi“, kurioje sudėti gražiausi 1959-1962 m. rašyti gimnazijos mergaičių ketureiliai sąsiuviniuose ir albumuose. Visiems besidomintiems paranormaliais reiškiniais, dvasios struktÅ«ra ir jos veikla, pristatome Janio Kalns knygą „Dvasia. Paranorminių reiškinių tyrimai“.
 
Straipsnyje pateikiame tik dalį knygyno dovanotų knygų aprašymų.
 
Nuoširdžiai dėkojame „Roto“ knygynui už nuostabią dovaną ir kviečiame skaitytojus skaityti. Mes įsitikinę, kad šios knygos ras kelią į kiekvieno širdį.
 
Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotrauka autorės

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2018-10-19 10:32:34