2021 m. kovo 8 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Birželio mėnesio kalendorius

 Birželio 14ąją minima Gedulo ir vilties diena. Ir ne tik – tai ir Tarptautinė blogerių diena, tarsi blogerių profesinė šventė. „Blogeriu“ interneto žargonu vadinamas žmogus, rašantis „blogą“. („Blogas“, iš anglų kalbos „blog“, reiškia interneto puslapį, kuriame vienas žmogus ar jų grupė dalijasi savo mintimis įvairiomis temomis ar tiesiog rašo savo dienoraštį.) Kadangi sąvoka „interneto dienoraštis“ pasirodė per siaura, lietuviškai „blogai“ dar vadinami tinklarašÄiais, o jų rašytojai – tinklaraštininkais. Kyla daugybė diskusijų dėl to, kas yra tas tinklaraštininkas, ar jis kada nors prilygs žurnalistui ir ar su juo konkuruos. Tinklaraštininkai akcentuoja, kad skiriasi nuo žurnalistų ir komercinių portalų tuo, jog yra nuo nieko nepriklausomi; turi visišką žodžio laisvę ir nesiekia pelno, o rašo vien iš malonumo rašyti tai, ką nori.
Birželio 17 dieną minima Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena. Ją 1994 m. paskelbė Jungtinių tautų organizacijos (JTO) generalinė asamblėja. Tai diena, skirta informuoti visuomenę apie sausros padarinius ir padėti kitoms tautoms kovoti su šia problema.
Birželio 24oji – na, kas jos nežino, juk tai Joninės (Rasos, Kupolinės)! Linkime visiems surasti paparčio žiedą ir pasižaboti sėkmę, o jei paparčio žiedo ieškosite dviese – gal ir savo meilę atrasite. Gaila tik vieno – po Joninių dienos vėl ims trumpėti...
Birželio 26 d. minima Pasaulinė kovos su narkomanija diena, skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. (Žiaurus faktas, kad kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.)
Parengė Akvilė GAIGALAITĖ
 

Arianda Griščenko 2013-06-12 23:21:11