2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

2020 m. lapkričio 10 d. Zarasų rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:
 
•          Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
•          Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
•          Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.
 
Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:
 
•          Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
•          Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos.
 
Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiÅ«rą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas.
       
Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rÅ«šiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rÅ«šiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją apie projektą „Mes rÅ«šiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.
 
Jeigu JÅ«sų įmonė, įstaiga ar organizacija bei JÅ«sų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukšÄiau išvardintų atliekų prašome iki 2020 m. lapkričio 5 d. registruotis e-paštu atliekos@atc.lt arba telefonu 8 5 206 09 01.
 
Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą siÅ«lome užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/entp-turetojams/ arba rašyti e-paštu info@autotvarkymas.lt, arba skambinti tel. Nr. 8 663 66341.
 
Norintys pateikti informaciją apie kiemuose be priežiÅ«ros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus,  galite užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/pranesimas-del-neeksploatuojamu-transporto-priemoniu/ arba e-paštu info@autotvarkymas.lt, arba skambinti telefonu 8 600 900 30.
 
Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rÅ«gštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rÅ«šiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rÅ«šiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rÅ«gštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rÅ«šiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.
 
Ekologinę akciją organizuoja:                                      Atliekų surinkimą ir tvarkymą vykdo:

2020-10-27 11:10:44