2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Čia ir ten

 Penkiolikmetė Zarasų meno mokyklos mokinė RAMINTA, dalyvavusi tarptautiniuose muzikos konkursuose PrancÅ«zijoje bei Italijoje, taip pat aktyviai užsiimanti muzikine veikla Lietuvoje ir Zarasuose, lygindama konkursus bei renginius savo mieste, gimtajame krašte bei užsienyje prisipažįsta, kad jai labiau patinka koncertuoti užsienyje. „Nors ten ir daugiau baimės bei atsakomybės, bet komisija ir patys dalyviai yra draugiškesni, nejunti tokios didelės konkurencijos, be to, dar ir draugų susirandi, o štai Lietuvoje visi atrodo kažkokie... niÅ«roki, nors nerimo ir mažiau, nes komisija dažniausiai jau bÅ«na matyta ar bent jau kažkiek žinoma. Visgi man įdomiau vykti į užsienį. Ne tik dėl konkurso, bet ir dėl naujos kultÅ«ros pažinimo, laiko praleidimo, naujų pažinčių, galimybių, netgi dėl to paties didesnio nerimo, be to, jei jau važiuoji į užsienį, tikrai turi bÅ«ti pasiekęs daugiau nei kiti. Jautiesi pastebėtas. Geras jausmas“, – šypsosi Raminta. Ir priduria, kad ir savame krašte kitąsyk jaudulio bÅ«na taip pat be galo daug, nes nesinori apsikvailinti prieš draugus ir pažįstamus.
Trylikametė Zarasų kultÅ«ros centro tautinių šokių kolektyvo „EžerÅ«nėlis“ šokėja UGNĖ, kartu su kolektyvu dalyvavusi šokių festivaliuose Zarasuose, Lietuvoje, Latvijoje bei Turkijoje, mano, jog šokti yra įdomu visur. Tačiau užsienyje daugiau pramogų. Susipažįsti su kitų tautybių žmonėmis, pamatai kitas pasaulio šalis. Ir dalyviai iš užsienio draugiškesni, mandagesni... Jaudulys, kaip tikina Ugnė, nėra didelis nei Lietuvoje, nei užsienyje, nei savo mieste. „Na, galbÅ«t keliai padreba pačioje šokio pradžioje, bet šokiui įsibėgėjus pradingsta bet koks jaudulys ir baimė. Atsakomybė puikiai sušokti vienoda tiek ten, tiek čia, taigi didelio skirtumo, kur šokti, manau, nėra“, – mano mergina.
Keturiolikmetė Zarasų meno mokyklos auklėtinė ARIANDA mano, jog dalyvauti konkursuose yra apskritai labai naudinga ir smagu: „Naudinga, nes įvertini kitų dalyvių jėgas, supranti, kiek tau dar reikės pasiekti. Konkursai reikalauja ir daug pastangų, darbo. BÅ«na labai smagu, kai įdėjęs daug darbo kažką laimi. Juk tada supranti, kad viską darei ne veltui“. Konkursuose užsienyje Ariandai dalyvauti dar neteko, bet ji baiminasi, kad ten tikriausiai tvyro didesnė konkurencija, taigi tuo pačiu – ir baimė. „Bet ir mÅ«sų šalies konkursuose nėra taip paprastai laimėti. Rengdamasi konkursams Lietuvoje įdedu, manau, ne mažiau darbo nei konkursų užsienyje dalyviai. Ir čia vyrauja konkurencija, ta pati baimė bei jaudulys“, – sako Arianda. 
Parengė Monika ČEPUKAITĖ  
 

Eimantė Petrauskaitė 2011-09-18 19:08:21
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?