2022 m. birželio 25 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Civilinės saugos pratybose bus stiprinama institucijų parengtis branduolinei avarijai

Šiandien, birželio 22 d. vyksta Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) organizuojamos valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos. Jų metu bus vertinamas už civilinę saugą atsakingų institucijų pasirengimas vykdyti nustatytas funkcijas branduolinės ir (ar) radiologinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje atveju.

 

„Šiomis pratybomis siekiame aiškiai parodyti, kad žmonių saugumas ir sveikata – valstybės prioritetas. Astravo atominė elektrinė yra nuolatinė grėsmė Lietuvos gyventojų saugumui. Atsakingos institucijos turi bÅ«ti pasirengusios tinkamai reaguoti į galimą branduolinę ar radiologinę nelaimę Baltarusijoje, o visos atsakingos tarnybos – laiku ir sklandžiai suteikti bÅ«tiną pagalbą žmonėms“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

 

Valstybinio lygio pratybose dalyvauja 1300 dalyvių: 450 savanorių statistų, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, 571 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narys. Pratybų užduočių įgyvendinimo veiksmai vyks 73 vietose. Daugiausia dėmesio bus skiriama gyventojų evakavimui iš atominės elektrinės avarijos poveikio zonos, atliekant realius praktinius veiksmus: gyventojų surinkimą pirminiuose punktuose, tarpinį registravimą švarioje zonoje, užterštų gyventojų sanitarinį švarinimą ir gyventojų priėmimą kolektyvinės apsaugos statiniuose.

 

Informacijos šaltinis: https://lt72.lt/


Zarasų rajono savivaldybė 2022-06-22 11:44:08