2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Degučių kaimo bendruomenės „Samanis“ mokomasis vizitas po Druskininkų bendruomenes

Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“ birželio mėnesį pateikė paraišką „Mus vienija bendrystė ir bendruomeniškumas“ (toliau – Projektas) pagal Nevyriausybiniųorganizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinant bandomąjį modelį. Gauta 2440,00 eurų paramos suma, už kurią rugsėjo 16 d. buvo suorganizuota mokomasis vizitas po Druskininkų bendruomenes.

 

Kelionė prasidėjo ViečiÅ«nuose. Druskininkų VVG koordinatorė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė supažindino su ViečiÅ«nų bendruomenės centru, kur įsikÅ«rusi ne tik bendruomenė, bet ir seniÅ«nija, laisvalaikio salė, vaikų dienos centras, vietos amatininkai, pristatė bendruomenės veiklą, įgyvendintus projektus, papasakojo apie VšÄ® SÅ«rÅ«s vėjai veiklą, kaimo bendruomenių, Å«kininkų kuriamas edukacijas, bendradarbiavimą. ViečiÅ«nų bendruomenės „Versmė“ pirmininkės pavaduotoja Daiva Stoncelienė aprodė savo meno studiją, kurioje ji užsiima taškine menine terapija, pasidalino patirtimi. Vaišinomės viečiÅ«niškės Daivos Adomaitienės kartu su mama paruoštais dzÅ«kiškais patiekalais, kuriuos lydėjo šmaikštÅ«s dzÅ«kiški pasakojimai. Šio susitikimo metu užmezgėme bendradarbiavimą, pasikeitėme patirtimi ir idėjomis, įgavome žinių, naudingų vykdant edukacijas.
 
Druskininkuose aplankėme Menų kalvę, kur po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibÅ«rę  vietos menininkai. Čia eksponuojamos menininkų iš visos Lietuvos kÅ«rybos darbų parodos, vyksta plenerai, rengiami edukaciniai užsiėmimai. Darbuotoja Alina aprodė parodų salę, pristatė menininkų kÅ«rybą.
 
Kurorto širdyje pasitiko gidė „Plepi Ponia Druskininkuose“, iš kurios sužinojome daug įdomių faktų iš Druskininkų istorijos, apsilankėme gydyklose, ragavome mineralinį vandenį, sužinojome, kokią paslaptį saugo dvi jaunos laumės prie „Grožio“ šaltinio, apsilankėme viešbučio „Flores“ žiemos sode.
 
Lynų keltuvais kilome iš Druskininkų centro į Snow areną, kur iš apžvalgos terasos grožėjomės nuostabiais Nemuno vingiais, pušynais ir miesto panorama.
 
Ūkininkės, Bilso bendruomenės pirmininkės, Gražinos Auguvienės sodyboje - degustavome įvairiausius sÅ«rius: saldaus pieno, pelėsinius, fermentinius, brandintus. Stebėjome mocarela sÅ«rio gamybos procesą ir smaginomės programoje "DzÅ«kiška GRIEKYNĖ". Šis susitikimas mÅ«sų bendruomenei buvo labai naudingas, kadangi gavome daug informacijos apie bendruomeninį verslą.
 
Grįžtant į namus aplankėme Merkinės piramidę, kurios erdvėje pajutome sielos ramybę.
 
Išvyka į Druskininkus ir pažintis su šio krašto kaimo bendruomenėmis buvo labai naudinga: užmegzti bendradarbiavimo ryšiai, parsivežta naujos patirties, naujų žinių ir įgÅ«džių. Šią patirtį stengsimės įgyvendinti savo bendruomenės veikloje. 
 
Degučių kaimo bendruomenės „Samanis“ informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-21 13:59:38
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?