2020 m. spalio 24 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Dėl automobilių lenktynių atšaukimo

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas išsiuntė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui raštą. Jame rašoma:
 
„Zarasuose automobilių sportas turi gilias tradicijas. Šie renginiai daug sykių įrodė, kad zarasiškiai, jų svečiai yra tikri šių lenktynių entuziastai. 
 
Prieš penkiolika metų antrąją dieną po žirgų ristūnų prie Sartų vykdavo automobilių lenktynės, todėl šių metų lenktynės turėjo atgaivinti šią gražią tradiciją. Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame pirmajame ristūnų lenktynių organizacinio komiteto 2018-11-12 posėdyje buvo nuspręsta antrąją dieną, sekmadienį, surengti automobilių sporto varžybas.  Tada buvo pasidžiaugta, kad žmonės turės galimybę pramogauti ir savaitgalio antrąją dieną. Šiam renginiui   posėdyje pritarė ir Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „NEMUNAS“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis. 
 
Savivaldybė paskelbė žiemos treko organizatoriaus konkursą. Jį laimėjo VšĮ „Automatoprojektai . Organizatoriai buvo gavę visus leidimus iš policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, sveikatos apsaugos ir kitų įstaigų. Savivaldybė buvo įsipareigojusi dalinai finansuoti šį renginį.  
Renginys buvo plačiai reklamuojamas, platinami bilietai į šį renginį. VšĮ „Automatoprojektai“ įsigijo veiklos civilinės atsakomybės draudimą, apdraustas visas hipodrome esantis turtas, įskaitant aptvarus. Draudimo suma visam draudimo sutarties galiojimo laikotarpiui -250 tūkstančių eurų.  
 
Tačiau treko organizatoriai gavo uždarosios akcinės bendrovės „Lietuvos žirgynas“ 2019-01-31 raštą Nr. 2-17, kuriame informuojama, kad UAB „Lietuvos žirgynas“ valdybos posėdžio metu 6 nariai pasisakė dėl nepritarimo išnuomoti Dusetų hipodromą automobilių lenktynių organizavimui 2019 m. vasario 3 d. Toks sprendimas buvo priimtas tik likus kelioms dienoms iki šio renginio dienos. Hipodrome dabar yra 10 cm storio ledas ir net dėl šiltesnio oro bangos jis neištirps.  
 
Toks nepasvertas sprendimas ne tik nuvylė, bet ir papiktino šventės organizatorius, žiūrovus, visus Dusetų krašto žmones. Daugelis jų, įsigiję bilietus, planavo savo poilsio dienas, žadėjo stebėti ne tik ristūnų žirgų lenktynes, bet ir automobilių žiemos treką. Daug žmonių planavo sekmadienio dieną Dusetose praleisti su šeima, bičiuliais. Organizatoriai žmonėms žadėjo, kad šios varžybos bus patrauklios ne tik dideliu azartu ir įspūdingais vaizdais, bet ir taps tikra švente. Visi buvo kviečiami atvykti ir pasimėgauti reginiu.     
 
Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Lietuvos žirgynas“ biurokratinio požiūrio į žmones, jų pomėgius žadėtos šventės Zarasų kraštas nesulaukė. Tokie poelgiai ir toks  požiūris pažemino žmones, atnešė daug materialinių nuostolių, o taip pat dvasinių išgyvenimų.
 
Prašome Zarasų krašto žmonėms, šių lenktynių organizatoriams, sporto entuziastams paaiškinti tikrąsias automobilių lenktynių atšaukimo priežastis.

Petras Ivanovas 2019-02-01 15:46:58
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?