2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Diagnozė – blondinė...

Dorinos ŠUKYTĖS pieš.
 IRMA: – Pačiuose juokeliuose apie blondines nieko blogo nematau, kaip ir anekdotuose apie tam tikrų tautybių žmones (čiukčius, rusus, lietuvius, vokiečius), lyčių skirtumus, šeimyninius santykius (uošvienes), tam tikrų profesijų žmones (mokytojus, policininkus) ir t.t. Anekdotuose apie blondines didelė dalis yra pramanų, dėl kurių anekdotai ir yra juokingi. Yra, žinoma, kvailų blondinių, bet ne mažiau yra ir kvailų šatenių bei brunečių. Nereikia tų anekdotų priimti tiesiogiai – juose labiau pašiepiamas kai kurių merginų tuštumas, nenuovokumas ir, žinoma, kvailumas. 
Kaip pati dėl to jaučiuosi? Gerai. Plaukų spalvos nepasirinksi. Esu šviesiaplaukė ir dėl to nesuku sau galvos. 
JELENA: – Mane gana dažnai pavadina blondine. Manau, jog frazė „blondinės yra kvailos“ tinka tik anekdotams, bet ne realiam gyvenimui. Daugelis blondinių yra iš tiesų labai protingos ir daug pasiekusios gyvenime. Plaukų spalva neturi jokios įtakos smegenų veiklai. ŠviesÅ«s plaukai kaip kvailumo simbolis – tai tik archetipas.
MILDA: – Iš kur atsirado toks stereotipas, nežinau, bet jį suformavo tikrai ne natÅ«ralios blondinės. Dėl anekdotų nepykstu. Kitaip visi Petriukai ir Onutės turėtų protestuoti. Bet pasijuntu nejaukiai, kai kitų žmonių akivaizdoje yra išsityčiojama iš kažkokios mano klaidos ar klaidingo pasakymo paaiškinant, jog tu – blondinė, taigi nieko daugiau iš tavęs nė neverta tikėtis. Tiesiog manau, kad negalima šių stereotipų taikyti konkretiems asmenims. Žmogui, kuris juokauja, gal ir juokinga, bet žmogus, iš kurio juokiamasi, gali įsižeisti ar netgi pradėti kompleksuoti. Nesu panaši į anekdotų blondines – man gerai sekasi mokslai, esu menininkė, groju įvairiais instrumentais. Tikrai nemėgstu blizgučių, rožinės spalvos ir leopardo raštų. Be to, aš natÅ«rali šviesiaplaukė – makiažo naudoju mažai, nevaikštau į soliariumus, nedažau plaukų, pateikiu save tokią, kokia atėjau į šÄ¯ pasaulį. Ir tikrai neketinu dažytis plaukų, kad kažkam atrodyčiau protingesnė... 
AMANDA, RUGILĖ, UGNĖ: – Tikrai ne plaukų spalva nulemia protą. Mes esame blondinės, bet gerai mokomės, dalyvaujame įvairiuose konkursuose (ir mums neblogai sekasi!). Beje, nemažai Lietuvos garsenybių, politikų, žymių žmonių yra blondinės ir blondinai, o juk ir pati Prezidentė šviesiaplaukė... Taigi spręsti apie žmogų reikėtų pagal jo vidų, atliekamus darbus, o ne pagal plaukų spalvą!
Ar supratote, pašaipÅ«nai?!
Medžiagą parengė Anastasija KISELIOVA, jai talkino Dorina ŠUKYTĖ ir Ugnė ALEKSANDRAVIČIŪTĖ.
Nuotraukos

Dorinos ŠUKYTĖS pieš.Eimantė Petrauskaitė 2011-06-09 12:09:12