2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Dizaino sparnai“ kviečia dalyvauti: pradedantiesiems dizaineriams siūlomos stipendijos, įmonėms – nefinansinė parama

Projektas „Dizaino sparnai“, kurį įgyvendina Lietuvos kultÅ«ros taryba, parengusi šią priemonę kartu su Lietuvos Respublikos kultÅ«ros ministerija, startuoja: nuo šiandien pradedantieji dizaineriai kviečiami teikti paraiškas stipendijoms, o labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės – paraiškas nefinansinei paramai gauti, kuria bÅ«tų siekiama didinti verslo konkurencingumą, kuriant ir diegiant skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus. Juos kurs stipendijas gavę ir norintys patirties darbo rinkoje įgyti dizaineriai per 10-ties mėnesių trukmės laikotarpį, kuriame vyks mokymai ir du kÅ«rybinės veiklos etapai.

 

„Pasibaigus pandemijai, Lietuvos verslui itin svarbu didinti konkurencingumą bei orientuotis į Europos sąjungos rodomą „Žaliojo kurso“ kryptį. Tai neįmanoma be pažangių dizaino sprendimų ir juos kuriančių specialistų. Ä®gyvendinant šÄ¯ projektą, siekiama, kad jis ne tik taptų kylančius dizainerius ir verslą jungiančia gerąja patirtimi, bet ir didintų šalies ekonomikos galimybes atlaikyti pasaulinius konkurencingumo, efektyvumo, žiedinės ekonomikos diegimo šiandienos iššÅ«kius bei kurti tvarų ekonominį augimą“, – teigia projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė.

 

Teikti paraiškas stipendijoms kviečiami pradedantieji dizaineriai, turintys aukštąjį dizaino specialybės universitetinį arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su bakalauro arba magistro kvalifikaciniu laipsniu arba jam prilygintą išsilavinimą, įgytą 2018–2022 metais.

 

Pagrindinis stipendiją gavusio dizainerio uždavinys bus kurti ir diegti skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus projekte dalyvaujančiose įmonėse. Stipendija, kurios dydis siekia 2000 eurų per mėnesį, bus skiriama 10 mėnesių laikotarpiui, kÅ«rybinių etapų metu. Projekte dalyvaujantys dizaineriai bei įmonės taip pat gausins žinias bei kompetencijas dviejų modulių mokymuose. Projekto metu planuojama dizaino sprendimus kurti trijose kategorijose. Tai – produktų ar gaminių kÅ«rimas pramoninio, mados ir tekstilės, baldų ir interjero elementų, transporto ar maisto dizaino sektoriuje. Taip pat komunikacijų dizainas grafikos, vizualiojo, pakuočių, šriftų, ženklodaros, reklamos ar leidybos dizaino srityje. Trečioji kategorija orientuota į procesų, paslaugų ir sąsajų dizaino žinovus strateginio, koncepcinio, performatyvaus, socialinio, vartotojams draugiškos patirties (angl. User Experience) bei sąsajų (angl. User Interface) dizainą ir jo tyrimus.

 

BÅ«tent tokių dizaino sprendimų poreikį savo veikloje jaučiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės kviečiamos teikti paraiškas nefinansinei paramai gauti. Ä® ją gali pretenduoti ilgiau nei vienerius metus veikiantys, Juridinių asmenų registre registruoti, turintys pajamų (per 3 metus – ne mažiau nei 50 tÅ«kst. eurų) ir periodiškai teikiantys ataskaitas atsakingoms valstybės institucijoms juridiniai subjektai, kuriems nebuvo skirtas finansavimas pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonę „KÅ«rybiniai čekiai COVID-19“.

 

Planuojama, kad iš viso projekte dalyvaus 15 pradedančiųjų dizainerių ir 30 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių. Paraiškų vertinimą vykdys 5 dizaino profesionalai – mentoriai. Tiek pradedančiųjų dizainerių, tiek įmonių atranką sudarys trys etapai, per kuriuos bus atliktas administracinės atitikties vertinimas, ekspertinis vertinimas bei pateikti galutiniai sprendimai.

 

Pretendentai paraiškas gali pildyti elektroniniu bÅ«du projekto interneto svetainėje www.dizainosparnai.lt iki 2022 m. birželio 9 d. 23.59 val. Paraiškos, pateiktos po nustatyto termino, nebus svarstomos. Atranka vyks birželio–liepos mėnesiais. RugpjÅ«tį prasidės mėnesio trukmės mokymai, o nuo rugsėjo dalyviai pradės pirmąjį kÅ«rybinės veiklos etapą įmonėse.

 

Daugiau informacijos: www.dizainosparnai.lt ,„Facebook“, „Instagram“.

 

PROJEKTAS „DIZAINO SPARNAI“

 

Tai nefinansinės paramos projektas, jungiantis talentus, žinias ir patirtį kurti pasaulyje konkurencingus skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus ateities dizaino produktus ir paslaugas.

 

Projekto veiklose dalyvauja mentoriai – patyrę dizaino profesionalai, pradedantieji dizaineriai ir labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.

 

Pagrindinis siekis – pasitelkiant pandeminiu laikotarpiu nukentėjusį kultÅ«ros ir kÅ«rybinių industrijų sektorių, per skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus didinti Lietuvos verslo kuriamą pridėtinę vertę, konkurencinį pranašumą ir socialinę atsakomybę.

 

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą, skirtas finansavimas – 788 551 Eur.

 

Projektą vykdo Lietuvos kultūros taryba iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-12 16:37:33
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?