2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Dusetas garsina mažosios čempionės

Matyt, dar retas žino, kad Dusetų seniūnijos 2014-ųjų metų sportiniuose pasiekimuose įrašyti dar vienų čempionių vardai. O tam, kad atskleistume jas, turime grįžti į rugpjūčio 31 d. jojimo sporto klube ,,Civinskų žirgai“ (Vilniaus rajonas, Raudondvario kaimas) vykusias konkūrų raitelių mėgėjų ,,Magrės baldai“ taurės jojimo varžybas ir atvirą Lietuvos čempionatą poni klasės žirgais, kuriame dalyvavo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos moksleivės Viltė ir Miglė Kazlauskaitės. Tądien Viltė varžybose savo klasėje tapo Lietuvos čempione ir su poni Kvatro iškovojo aukso medalį, o sesuo Miglė su poni Bravo savo klasėje liko antra ir buvo apdovanota sidabro medaliu. Šiame čempionate apdovanojimą gavo ir sportininkių treneris - tėtis Vygantas Kazlauskas. Mažosioms čempionėms varžybose reikėjo įveikti du greituminius konkūrus su 10 kliūčių ir nugalėti 5 priešininkus.
 
Mergaičių tėveliai labai džiaugiasi savo dukrų laimėjimais. Kaip jie sako ,,mergaitės ne tik gimė žirgyne, bet ir augo apsuptos žirgų“ - nuo pat mažumės tėtis visada jas vesdavosi į treniruotes. Savarankiškai joti mergaitės pradėjo sulaukusios vos trejų metukų. Nuo tada pradėta ir rimčiau sportuoti, o pirmą kartą varžybose debiutuota sulaukus 6-ių. Vėliau Viltė ir Miglė įsitraukė į varžybų mažaisiais poniais ,,maratoną“ ir tapo daugelio renginių bei varžybų „vizitine kortele“. Įdomu tai, kad poni klasėje dalyvauja ir pakankamai dideli žirgai, o mažieji poniai, dar vadinami šetlandais (turi būti ne didesni nei 1,09 m ties gogu) iki šiol dar yra ,,atradimas“ būsimiems sportininkams ir sudomina vis daugiau pradedančiųjų mažųjų jojikų.
 
Viltės ir Miglės mama neslepia, kad jos daug treniruojasi ir visos pergalės iškovotos pačių jų darbu bei pastangomis. Ir nors treniruotėms labai trūksta maniežo, o tai labai apsunkina jų kaip sportininkių dalią, noras pasiekti kuo geresnių rezultatų yra daug stipresnis! Todėl kiekvieną dieną, nesvarbu koks bebūtų oras, sportininkės dalyvauja treniruotėse. Prieš varžybas svarbus ne tik sportinis pasirengimas, bet tenka nuveikti daug ir kitų darbų: išsivalyti inventorių, pasipuošti, pasiruošti poni transportavimui – su tuo mažosios čempionės taip pat puikiai susitvarko.
 
Džiugu, kad visas mergaičių pastangas ir viltis dalyvaujant daugiau nei 20 varžybų, vainikavo paskutiniųjų rezultatai. Pasak mamos, visos jos dukrų vaikystės svajonės išsipildė – namie auginami poniai, jas palaiko ir už jas ,,serga“ visa šeima. Specialistai mergaitėms pranašauja įspūdingą sportinę karjerą, tad palinkėkime ir mes, kad šios pranašystės, tapusios sportininkių tikslu, džiugintų ne tik jų šeimą ir draugus, bet visą Zarasų kraštą bei Lietuvą.
 
Nuotraukos Aurelijos Pašvenskaitės.
 
Parengė Rūta Gedvilaitė  
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2014-11-04 13:50:54