Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Informacija
Naujiena
zrs

Dusetiškės – dar kartą čempionės

Kovo 27 dieną, kaip jau įprasta, Ukmergės mieste ir rajone, Šventupėje, vyko merginų, gimusių 2000 metais, Lietuvos mažojo futbolo čempionato finalas. Jame dalyvavo šešios komandos: Ukmergės SC, Jonavos KKSC-„Eos-Aušra“, Klaipėdos FM „Granitas“, Alytaus SRC, Šiaulių SVM-FA ir Zarasų sporto centro Dusetų „Ainių“ komanda.

Komandos suskirstytos į du pogrupius. Burtai lėmė, kad pogrupyje Šventupėje Dusetų mergaitėms teko Jonavos KKSC-„Eos-Aušra“ ir Klaipėdos FM „Granitas“.

Pirmosios rungtynės įvyko tarp jonaviškių ir dusetiškių. Jonavos komanda puikiai sukomplektuota ir gerai žaidžia, tik yra kiek jaunesnė mergaičių amžiumi. Abi komandos iškart siekė įrodyti, ko yra vertos ir tuoj apsikeitė greitais įvarčiais, paskui žaidimas ėjo taškas taškan iki 4:4. Tada „Ainiams“ pavyko atitrūkti ir rungtynių tempas kiek atslūgo, bet iki pat galo virė įnirtinga kova, atsipalaiduoti negalėjom nei minutei ir laimėjom 11:7.

Pailsėję gal penkias ar aštuonias minutes, susirungėme su Klaipėdos FM „Granitas“ komandos futbolininkėmis. Varžovės šį kartą buvo silpnesnės, bet įmušė pirmą įvartį ir ėmė dar atkakliau atakuoti. Dusetiškės tuoj išlygino ir ėmė pastoviai didinti persvarą, bet atsikvėpti klaipėdietės nedavė, tai patausoti lyderių nepavyko, nors rezultatas rodo, kad Dusetų komanda buvo žymiai pajėgesnė – 16:3.

Kito pogrupio varžybos vyko Ukmergėje. Šiame pogrupyje Ukmergės atstovės rezultatu 14:1 nurungė Šiaulių ir 16:0 Alytaus komandas, o šiaulietės laimėjo prieš Alytaus futbolininkes 8:4. Čia Ukmergės SC komanda nepatyrė didesnio pasipriešinimo ir galėjo patausoti jėgas, kas labai pravertė finale prieš Zarasų SC futbolininkes.

Penktą vietą iškovojo Klaipėdos merginos, nugalėję Alytaus futbolininkes 5:1. Trečią vietą be vargo pelnė Jonavos KKSC-„Eos-Aušra“, laimėję prieš Šiaulių SVM-FA 10:1.

Finale dėl pirmosios vietos susitikom su Ukmergės SC mergaitėmis. Tai principinė kova. Pats nepalankiausias varžovas. Rungtynės vyko permainingai – gana greitai pasipylė įvarčiai – pirmos įmušė dusetiškės, tada du įvarčius įmušė varžovės, mes išlyginom, bet neilgam. Ukmergės SC žaidėjos, pasinaudoję „Ainių“ komandos klaidomis didino persvarą ir pirmas kėlinys baigėsi 4:2 šeimininkių naudai. Antrame kėlinyje ukmergietės dar padidino persvarą iki 5:2, mūsų merginos atrodė pavargusios (trečios rungtynės per dieną) ir tik didelių (man jau nebesuprantamų) pastangų dėka per keletą minučių įmušė du įvarčius paeiliui, o po kiek laiko pridėjo dar vieną 5:5. Vėl atsirado viltis nugalėti. Teko žaisti pratesimą du kėlinukus po 5 minutes. Pirmame kėlinuke pasižymėjo „Ainių“ merginos. Antro kėlinuko pabaigoj Ukmergės SC atstatė pusiausvyrą ir dar galėjo įmušti, tik nepataikė. Taip ir baigėsi rungtynėms skirtas laikas 6:6. Dabar baudinių serija. Ukmergės puiki vartininkė, tad laimėti nesitikėjom. Paskutinę akimirką Liucija Vaitukaitytė nusprendė pati ginti „Ainių“ komandos vartus baudinių serijoje. Ir tai pasiteisino, ji vieną praleido, o atrėmė du smūgius, dar vienas skriejo pro šalį. O dusetiškės pirmųjų dviejų neįmušė - vieną sulaikė vartininkė, kitas kliuvo į virpstą, bet paskutiniai du buvo tikslūs ir tikrai nesulaikomi. Pergalingą realizavo pati vartus saugojusi Liucija. Sunki ir smagi pergalė bendru rezultatu 8:7.

Šį kartą mūsų komandoj puikiai sužaidė Miglė Sribikaitė, kuri pripažinta geriausia komandos žaidėja, geriausia turnyro gynėja pripažinta Dovilė Morkūnaitė, rezultatyviausia turnyro žaidėja – Liucija Vaitukaitytė. Pagyrimo verta vartus per rungtynes saugojusi Ugnė Maknytė, vis labiau stebinanti savo drąsa. Bet štai ką galiu pasakyti: jeigu būtų nebuvę nors vienos kurios mūsų komandos žaidėjos, pergalės tikrai nebūtume pasiekę, nes jos visos gerai žaidžia ir reikalingos komandai. Šaunuolės.