2020 m. gegužės 25 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Dusetiškiai mokosi gyventi sveikai

2019 m. spalio 1–gruodžio 1 dienomis Dusetose buvo vykdomas projektas „Gyvenu sveikai. Dusetų miestelio ir seniūnijos gyventojų sveikatos ugdymas, išsaugojimas ir stiprinimas“, finansuojamas Zarasų r. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Buvo vedamos nemokamos mankštos dviem grupėmis – senjorams ir darbingo amžiaus žmonėms bei jaunimui. Senjorų užsiėmimuose buvo atsižvelgiama į jų individualų fizinį pajėgumą, mokoma reabilitologijos pagrindų, savimasažo, raumenų tempimo ir pratimų sąnariams. Darbingo amžiaus ir jaunimo grupėje derinami pilateso, lengvosios aerobikos, jogos bei ištvermės sporto elementai. Mankštą vedė profesionali kineziterapeutė ir reabilitologė Lina Brogaitė-Kažemėkienė. Pratimus lydėjo išsamūs paaiškinimai apie pratimų poveikį judėjimo aparatui, raumenynui, vidaus organams, kraujotakai, kvėpavimui ir kt. Projektą vainikavo didelio susidomėjimo sulaukusi paskaita „Gyvenimo būdas – sveika gyvensena“, kurioje supažindinta su sveikos mitybos, judėjimo ir geros psichoemocinės būklės svarba gerai savijautai ir ligų prevencijai.


Kad geras įdirbis neprapultų, nuo 2020 m. sausio Dusetose bus įgyvendinamas Sporto rėmimo fondo prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos remiamas projektas „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas, skatinimas ir propagavimas Dusetų bendruomenėje“. Toliau bus vedamos mankštos ir rengiamos nemokamos šviečiamosios paskaitos įvairiomis temomis: apie sveiką mitybą, ligų prevenciją, kūno ir judesio terapiją, psichoemocinę sveikatą, aromaterapiją, savimasažą ir masažą, skausmo prevenciją, natūraliąją mediciną ir kt. Kviečiame sekti informacija spaudoje, skelbimų lentose, FB grupėje „Sportuojančių moterų grupė“. Tegul 2020 metai būna sveikatos ir geros savijautos metai!

 

Dusetų kultūros fondo informacija

 

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2019-12-30 13:44:50
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?