2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Dusetiškis Alvydas Stauskas – šalies geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas

2019 m. gruodžio 9 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti prestižiniai šalies apdovanojimai „Auksinis feniksas". Apdovanojimų steigėjai ir iškilmingos ceremonijos rengėjai - didžiausia šalies kultūros bendruomenė - Lietuvos kultūros centrų asociacija. Šventės pradžioje visus sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Įspūdinga vardinė „Auksinio fenikso“ skulptūrėlė buvo „Metų kultūros politikui“, „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros rėmėjui“.

 

„Auksinio fenikso“ tikslas – pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, labiausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, vystymui, perdavimui, puoselėjimui bei kultūros centrų sistemos plėtojimui, tobulinimui ir viešinimui.

 

Garbingi „Auksinio fenikso“ apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų. Šie apdovanojimai vertinami kaip svarbiausi ir vieni iš reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Apdovanojimų metu buvo pažymėta, kad siekiant pagerbti ir įvardyti 2019 metais bei per pastaruosius penkerius metus daugiausiai kultūros sričiai nusipelniusius asmenis ar organizacijas, į penkias garbingas nominacijas šiemet pristatyta daugiau nei 50 pretendentų, tarp jų rajonų merai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, aukštojo mokslo įstaigos, vadybininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai. Šiemet metų kultūros politiku tapo Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, geriausiu metų kultūros centro vadovu – Skuodo rajono kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis, geriausiu metų kultūros centro partneriu – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedra.

 

Zarasiškiams džiugu, kad geriausiu metų kultūros ir meno kūrėju tapo ir dailininkas, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas.

 

Alvydas Stauskas Kultūros centro Dusetų dailės galerijai vadovauja jau septynerius metus. Jis vienas iš šios galerijos įkūrimo iniciatorių. Šios kultūros įstaigos vadovas yra žinomas menininkas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Lieja akvareles, tapo aliejumi, kuria menines fotografijas. Per trisdešimt kūrybinės veiklos metų dusetiškis dalyvavo per 100 grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Surengė 36 personalines parodas Lietuvoje. Dalyvavo ir kūrė 30 Lietuvoje ir Latvijoje surengtuose pleneruose. Kūrinių įsigijo Rokiškio bei Zarasų krašto muziejai, Daugpilio (Latvija) miesto istorijos ir dailės muziejus, kolekcionieriai bei meno mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Moldavijos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Norvegijos, Švedijos ir kitų šalių.

 

Alvydas Stauskas 1997 metais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, o nuo 2000 metų jis ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu. Kūrybos metai paženklinti daugeliu garbingų apdovanojimų. Paskutinis apdovanojimas pats garbingiausias. Menininko iš Dusetų krašto pastangos įvertintos įspūdinga vardine „Auksinio fenikso“ skulptūrėle „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“.

 

Apdovanojimo metu laureatą sveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Seimo narys Algimantas Dumbrava, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos darbuotojai, kolegos iš visos Lietuvos.

 

Rajono Savivaldybės informacija
Nuotraukose - apdovanojimų „Auksinis feniksas" įteikimo akimirkos Vilniaus rotušėje.
Vilijos Visockienės nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-12-11 17:09:40