2019 m. kovo 26 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

 Kviečiame dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Dusetų seniūnijoje sumedžiotas vilkas

Seną plėšrūną, kuris ne kartą puldinėjo naminius gyvulius, Dusetų seniūnijoje medžiotojai jau tykojo seniai. Medžiotojo šūvio vilkas vis išvengdavo. Šis laukinis žvėrys yra labai gudrus ir tai jį išgelbėdavo ir jis netapdavo medžioklės trofėjumi.
 
Pastaruoju laiku šiose vietovėse vilkai pradėjo puldinėti namines avis, kitus gyvūnus. Įsidrąsindavo ir net prie sodybų priartėdavo. Medžiotojai suprato, kaimo žmones reikia apsaugoti nuo tokio plėšrūno.
 
Praėjusį šeštadienį medžiotojų klubo „Kavoliai“ medžiotojai atvyko į Dusetų seniūniją, netoli Pakniškių kaimo. Tiesa, vilko medžioklei gamta buvo labai nepalanki. Tą dieną gausiai snigo, pustė. Akimirksniu gyvūno pėdsakai dingdavo sniege. Vilko pėdų taip aptikti ir nepavykdavo.   Tada ant šviežio sniego medžiotojai pamatė vilko pėdsakus. Sniegas jų net užpustyti nebuvo suspėjęs, . Medžiotojai suprato, kad plėšrūnas klajoja šalia.
 
Šį kartą sėkmė lydėjo ne vilką, o medžiotojus. Taikliu šūviu medžiotojų klubo „Kavoliai“ medžiotojas vilnietis Paulius Kibiša patiesė miško gyvūną. Paulius jau medžioja dešimtmetį, bet tik šiemet nusišypsojo sėkmė. Vilkas jo trofėjų sąraše – pirmasis.
 
Visą sėkmę Paulius sau nenori pasiskirti. Dėl tokios sėkmingos medžioklės jis labai šiltai atsiliepė apie klubo „Kavoliai“ prezidentą Antaną Gontą. Jis labai patyręs medžiotojas ir sumaniai organizavo tos dienos medžioklę.Ir dėl to plėšrūnas teko stoti į dvikovą su medžiotoju, kurioje vilkas pralaimėjo.  
 
Šiltai apie taiklų šūvio autorių kalbėjo ir Medžiotojų ir žvejų draugijos Zarasų skyriaus medžioklės žinovas Vytautas Mickevičius, jis džiaugėsi tokia medžiotojo sėkme. Sumedžioti vilką kiekvieno medžiotojo svajonė. Vilko sumedžiojimas medžioklių bendruomenėje yra medžioklio sėkmės viršūnė. Kartais ne kiekvienam ir gyvą vilką tenka pamatyti.
 
Gal labiausiai medžiotojų sėkme džiaugiasi šio krašto ūkininkai. Gyvūnai jau dabar bus saugesni. Drąsiau ir sodiečiams bus gyventi kaimuose.  
 
Nors mūsų šalyje vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra ribojama nustačius jos laiką ir leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičių. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. (išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau). 
 
 
Mero patarėjas
Petras Ivanovas

Zarasų rajono savivaldybė 2019-01-08 15:02:53
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Kaip vertinate pavasarines atliekų tvarkymo talkas?