2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Dusetų seniūnijose vėl sumedžiotas vilkas

Jau šį pavasarį signalai apie vilkus, plėšikaujančius Dusetų seniūnijos Likančių kaime, pasiekė aplinkosaugininkus, rajono Savivaldybės administraciją.
 
Gegužės  mėnesio naktį plėšrūnas elektriniuose aptvaruose sudraskė ir papjovė 3 avis. Pilkis buvo tikrai įžūlus. Nuo gyvenamojo namo iki vilko plėšikavimo vietos buvo vos  300 metrų.   Avių šeimininkai iš aptvarko gyvūnus pervarė į namo kiemą. 
 
Praėjo pora savaičių ir sodybos šeimininkas pastebėjo savo sodybos kieme nekviestą svečią iš miško. Šis jau draskė avį. Žmogaus šauksmas išgąsdino plėšrūną ir tas pabėgo į mišką. Po to buvo surastos sudraskytos trys avys. Vilkas avis papjovė šalia namų. Joms tapo nesaugu ir 20-30 metrų atstumu nuo namo.
 
Jau kitos dienos  ryte namų šeimininkė vėl pastebėjo savo sodyboje, šalia garažo, drąsiai šmirinėjantį  pilkį. Žmonės ėmė šaukti ir plėšrūnas nėrė į mišką.  
 
Atsižvelgdama į nuostolius, kuriuos patiria žmonės ir pavojų ne tik gyvūnams, bet žmonėms, rajono Savivaldybės administracija kreipėsi į aplinkosaugininkus. Buvo gautas specialus Aplinkosaugos ministerijos leidimas, kuriame ir nurodytos visos plėšrūno sumedžiojimo sąlygos ir reikalavimai.   
 
Leidimą gavo medžiotojų klubas „Kavoliai“, kurio medžioklės plotuose ir siautėjo vilkas.
 
Vilko medžioklė visada yra netikėta, sudėtinga ir žavi. Yra medžiotojų su šešiasdešimties metu stažu ir niekada nėra matę vilko. O sumedžioti miško plėšrūną kiekvieno medžiotojo garbės reikalas. Šį sykį tokia garbė atiteko keturiasdešimt trejų metų medžiotojui, Užtiltės kaimo gyventojui Audriui Barzdai. Tą vakarą medžiotojas Davainių kaimo miškelyje užlipo į bokštelį laukti stirnos. Aplinką stebėjo žiūronu. Įgudęs medžiotojas pamatė pro žiūronus, kad stirna labai nerami. Po to pamatė vyras ir du vilkus. Audrius Barzda suprato, kad .plėšrūnai tykoja stirnos jauniklį. Tačiau šį sykį miško plėšrūnų kėslai žlugo. Jaunos stirnienos mėsytės paragauti neteko. Audrius taikliu šūviu sumedžiojo pilkį.
 
Audrius jau medžioja penkiolika metų, tačiau toks laimikis pirmasis. Jaunas vyras  tikisi, kad tokių laimikių bus ir ateityje.
 
Medžiotojas Audrius Barzda yra didelis gamtos mylėtojas, dažnai būna miške. Jis pastebėjo, kad nuo šių miško plėšrūnų nukenčia kiti miško žvėrys.   Grybautojai, uogautojai ar poilsiautojai suranda miško žvėrių griaučius.
Šiemet vilką sumedžiojo ir kitas šio klubo „Kavoliai“ medžiotojas Paulius Kibiša. Tai irgi buvo patyrusio medžiotojo pirmasis toks trofėjus. 
 
Nors mūsų šalyje vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra ribojama nustačius jos laiką ir leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičių. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. (išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau). Antras vilkas šiemet Dusetų seniūnijoje buvo sumedžiotas jau pagal specialų leidimą. Medžiotojų klubo „Kavoliai“ prezidentas Antanas Gonta dėkoja rajono Savivaldybei už operatyvų dokumentų parengimą problemos sprendimui. 
 
 
Jonas PETRONIS
 
 Nuotraukoje: medžiotojų klubo „Kavoliai“ medžiotojas Audrius Barzda.
Nuotraukos
2019-08-09 15:03:37