2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Egzaminų baimė

 Viena pagrindinių ir bene labiausiai kankinanti baimė – egzamino neišlaikyti. Tai reikštų visišką moralinį sužlugimą: juk visuomenė yra suformavusi nuomonę, kad baigus mokyklą ir niekur neįstojus gyvenimas kone baigiasi, nes sukamės užburtame rate – be darbo nėra patirties, be patirties darbo, o be mokslo – nei darbo, nei patirties. Kitos baimės labiau susijusios su tomis akimirkomis, kuomet prisėsime prie užduočių. Vieni baiminasi, kad akimirksniu pamirš viską, ką mokėjo, kiti bijo pamatyti tokias užduotis, kurioms nėra pasirengę.
Kaip susitvarkyti su visomis šiomis baimėmis, pataria Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos psichologė Genovaitė VADAIŠIENĖ:
Tikėkite savimi. Nėra jokios priežasties jaudintis, jeigu egzaminui tinkamai pasirengėte. 
Nesistenkite bÅ«ti tobulas. Kiekvienas džiaugiasi, jei pasiseka, tačiau, jei kaskart gavę mažiau nei 10 manysite, kad esate niekam tikęs, patirsite stresą. Siekite egzaminą išlaikyti kuo geriau, tačiau kartu pripažinkite, kad visada bÅ«ti geriausiam neįmanoma. 
Neslėpkite savo išgyvenimų. Apie savo nerimą pasišnekėkite su žmogumi, kuriuo pasitikite. 
Ä® egzaminą pažvelkite iš šalies. Šiuo metu egzaminai jums gali atrodyti svarbiausias dalykas, tačiau jie teužima mažą gyvenimo dalį. 
Skirkite pakankamai laiko medžiagai pasikartoti. Žinojimas, kad esate gerai pasirengęs egzaminui, suteiks pasitikėjimo savimi ir sumažins stresą. 
Kad neperdegtumėte mokydamiesi, nepamirškite skirti pakankamai laiko atsipalaidavimui, pramogoms. 
Paeksperimentuokite, išmėginkite įvairius įsiminimą lengvinančius metodus. Taip pats mokymasis atrodys įdomesnis ir įvairesnis. 
Stenkitės nevartoti gėrimų, kurių sudėtyje yra kofeino. Reguliariai valgykite sveiką maistą, sportuokite. 
Venkite negatyvaus dialogo su savimi. Verčiau pozityviai šnekėkitės su savo vidiniu balsu, bandykite save padrąsinti ir paskatinti. 
AčiÅ« psichologei už patarimus. SiÅ«lau abiturientams jais pasinaudoti arba pasikonsultuoti  su mokyklos psichologu individualiai. 
Parengė Eimantė PETRAUSKAITĖ. 

Eimantė Petrauskaitė 2012-05-06 16:24:38
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?