2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Europos dienos šventė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai ir mokytojai kasmet trankiai ir netradiciškai švenčia Europos dieną. 20 metų sukaktį Europos Sąjungoje minėjome daugiau nei savaitę, žinoma, pačią gegužės 9-ąją buvo parengta labai intensyvi programa.
 
Projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ svarbiausias tikslas - šviesti jaunimą. Ä®prasta ir labai efektyvi to forma – pamokų vedimas. Šiemet tokių veiklų buvo gausu: patys 1a ir 3b klasės gimnazistai vedė įvairioms klasėms pamokas, skaitė pranešimus, organizavo žaidimus ir kt.aktyvias veiklas. Muzikinė pertrauka apie Euroviziją nuteikė smagiai: moksleiviai klausėsi muzikos ir atsakinėjo į klausimus, gavo prizų su ES atributika. Arba, pavyzdžiui, dalyvavai muzikos olimpiadoje Kipre – vedi pamoka apie ES šalį -narę Kiprą, jos kultÅ«rą, istoriją, geografiją ir t.t. Artėja Prezidento rinkimai – pamoka apie tai. Vyko Žaliojo kurso, sveikatos apsaugos, referendumo, Belgijos, pirmininkaujančios ES, Eurovizijos ir kitokios pamokos. Beje, Adrija ir Gabija Europos dienos renginį padėjo vesti Zarasų viešojoje bibliotekoje. Visi 1a klasės moksleiviai darė koliažus apie vieną iš ES šalių. SusidÅ«rėme su iššÅ«kiu gauti spalvotų žurnalų, kad iš įvairių vaizdų galėtume sudėlioti ir atspindėti burtų keliu išsitrauktą valstybę. Užduoties tikslas- susipažinti su šalimi ir kÅ«rybiškai ją atspindėti. 3b klasės jaunosios ambasadorės Laura, Karolina, Emilija, Austėja sukÅ«rė foto sienelę Europai-20.
 
Jubiliejinę Europos dieną planavome ilgai. Visuomet įdomu patiems susigalvoti veiklų, bet svarbu ir pasikviesti žinomų žmonių, politikų. Šiemet svečiuose sulaukėme Europos Parlamento nario, vieno iš vienuolikos Lietuvos atstovų bei Nepriklausomybės Aktą suradusio kolekcininko, profesoriaus Liudo Mažylio. Apie referendumo svarbą, krašto gynybą, pilietiškumą pasakojo savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius, Seimo nariai Edita Rudelienė bei Andrius Bagdonas. Rimčiausia dalis – projekto „Atgal į mokyklą“ svečiai    - Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriai Aušra ir Darius Semaškos ( ambasadorė ypatingiems pavedimams klimato ir saugumo politikos klausimais bei ambasadorius ypatingiems pavedimams hibridinių grėsmių klausimams). Svečiai labai įdomiai pasakojo apie ES svarbą Lietuvos šiandienai, NATO darbo ypatumus, klausinėjo, kas moksleiviams aktualu, atsakė į klausimus. Beje, jie su dideliu džiaugsmu stebėjo gimnazistų muzikos grupės koncertą. Beje, pernai svečiuose turėjome grupę „SPURR“, X faktoriaus laimėtoją, iš Ignalinos; šiemet koncertu pradžiugino mÅ«sų gimnazijos grupė „KINTRO“ (nariai - Amanda, Airinga, Dovydas ir Natas), kuri šventę pradėjo sugrodama Europos himną.
 
Didelio susidomėjimo susilaukė tinklinio varžybos, skirtos Europos Sąjungos 20- mečiui. Komandas dėl lyčių lygybės turėjo sudaryti ir merginos, ir vaikinai. Smagu, kad jaunieji MEPA ambasadoriai ir fizinio lavinimo mokytojas R.Tuzikas sutiko organizuoti šias varžybas. Pasirodo, šiais technologijų laikais jaunimas nori judėti, bendrauti, jiems svarbus komandinis darbas, tereikia rasti patinkančias formas.
 
Visą gegužės 9 dieną sprendėme Europos egzaminą, pasitikrinome savo žinias. Jam pasiruošti su jaunaisiais ambasadoriais parengėme daug informacinių stendų, į II aukšto koridorių iškėlėme lentyną su literatÅ«ra. Kelias dienas prieš egzaminą jaunoji ambasadorė, JEK narė Roberta vedė pamoką, kaip jam geriau pasiruošti. Geriausiai egzaminą išlaikę (1a klasės moksleiviai Augustinas Pupelis, Lėja Zajančkauskaitė, Goda Borodulina bei 3b klasės Austėja Subatytė, Emilija Šeikytė ir kt.) gavo JEK narės Robertos OleškevičiÅ«tės gautų ir atsisiųstų prizų su ES ar EP įvairia atributika.
 
Mano auklėtinių, 1a klasės moksleivių, laukė darbinga diena. Gegužės 9 dieną, 9 valandą, visose miesto ugdymo įstaigose (mokyklėlėje „Lakštingala“, „Santarvės“ pradinėje mokykloje, Pauliaus Širvio progimnazijoje ir savo gimnazijoje) jie vedė pamokas apie Europą, Europos Sąjungą, jos vertybes, kalbas ir kt. Moksleiviai patys turėjo susitarti su mokytojais, apgalvoti pamokos eigą, parinkti tinkamos medžiagos, paruošti žaidimų ir t.t. Dėkojame visų įstaigų administracijoms, geranoriškai priėmusioms gimnazistus ir pasitikėjusioms jais, kas benutiktų. Kviečiu pamokų ir kitų veiklų akimirkomis pasidžiaugti nuotraukose.
 
 
Projekto MEPA vyr.ambasadorė, mokytoja Daiva Matijošienė
Visas veiklas stebėjo ir fotografavo 3b klasės gimnazistas Mantas Dainys

Zarasų rajono savivaldybė 2024-05-14 15:25:05
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?