2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Europos egzamino finalas

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinys Džiugas Jančevskis antrus metus iš eilės dalyvavo Europos egzamino finale. Į jį buvo pakviesta 50 dalyvių, geriausiai išsprendusių dviejų ankstesnių etapų klausimus. Europos egzamino finalas pirmą kartą vyko virtualiu būdu. Susirinkusius dalyvius pasveikino Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Konkurso, skirto Europos dienai paminėti, dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. jau vienuoliktą kartą vyksiančiame „Europos egzamine”. Šiais metais išskirtinį dėmesį konkurso organizatoriai skyrė Europos Sąjungos žaliojo kurso ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusios Europos prioritetams.


Dalyviams finalo metu reikėjo atsakyti į 20 klausimų. Jie labai įdomūs. Dabar išspręsti juos gali kiekvienas, atsivertęs Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje tinklapį. Taip smalsaudami mes įgyjame žinių.


Džiugas su šešiais mokiniais dalinasi 8-13 vietas. Tai labai puikus rezultatas, žinant, kad egzaminą laikė 24000 žmonių.


Ir visai nesvarbu, ar Džiugas sies savo ateitį su politika, tarptautiniais santykiais, politologija, bet aktyvus pilietis jis tikrai bus. Džiaugiamės jo rezultatais ir linkime sėkmės laikant egzaminus, stojant į pasirinktą aukštąją mokyklą.


Projekto Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės vyr.ambasadorė, „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos autorės iš 2019 metų Europos egzamino finalo

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2020-06-02 10:54:15