2021 m. spalio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Europos kalbų šventė „Ąžuolo“ gimnazijoje

 Kaip ir kasmet, taip ir šiemet rugsėjo pabaigoje jau paminėjome tradicinę Europos kalbų dieną Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje. Viena iš svarbiausių kompetencijų šiuolaikiniam žmogui – kalbų mokėjimas. Net 800 milijonų europiečių  yra skatinami išmokti daugiau kalbų bÅ«dami bet kokio amžiaus, besimokant mokykloje arba laisvu metu. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultÅ«rinio bendradarbiavimo, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje. Taigi, Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena  nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet.

 

MÅ«sų gimnazijoje šis renginys visuomet labai smagus ir laukiamas, nes nauji pirmų klasių mokiniai įsilieja į gimnazijos šurmulį, perima tradicijas, o muzikos mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus paruošti dainininkai linksmina įvairiausiomis dainomis (šÄ¯kart Emilija Venediktovaitė dainavo prancÅ«ziškai, Adrija japoniškai, Martyna ispaniškai, Airinga su Alginte korėjietiškai, Emilija Vaitkutė ukrainiečių kalba, Danielius ispaniškai, Gilmė su Diana prancÅ«ziškai, Adomas angliškai). Europa oficialiai kalba 24 kalbomis, tačiau nuvykę į bet kokią Europos sostinę išgirsime kalbant keliais šimtais kalbų. Žmonės čia atkeliauja iš įvairių pasaulio kampelių. Taigi ir šiandien išgirdome dainų ne tik Europos kalbomis. Juk net Europos Sąjungos šÅ«kis skelbia: „Suvienijusi įvairovę.“
 
Anglų kalbos mokytoja Aurelija priminė, kaip gimė ši šventė, kokia Europos kalbų dienos šventimo istorija, o anglistė mokytoja Anna visų puikiai mokama anglų kalba sveikino protmÅ«šio dalyvius, žiÅ«rovus ir linkėjo gerai praleisti laiką.
ProtmÅ«šyje dalyvavusios 6 pirmų gimnazijos klasių komandos susikaupusios atsakinėjo į Igno Aleksandravičiaus rodomus klausimus apie Europos kalbas, apie pačią ES, EP. Balus skaičiavo Motiejus Navickas ir Domantas Traškinas. Smagu, kad pirmąją vietą laimėjo 1 b klasės merginų komanda.  Taip pat džiaugėmės ir visais kitais dalyviais, įteikėme visiems atminimo dovanėlių. 
 
Renginį vedusi Meda Matiukaitė palinkėjo sėkmės ir akcentavo, kad bÅ«tina mokytis kalbų, nes jos – vartai į geresnį ir įdomesnį pasaulį.
 
MEPA vyr.ambasadorė, 3a klasės auklėtoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos autorės
 

Zarasų rajono savivaldybė 2021-09-27 07:35:00
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?