2023 m. spalio 4 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Europos paveldo dienos Antazavėje

Rugsėjo 9–18 dienomis visoje Lietuvos jau 29-ąjį kartą vyko Europos paveldo dienos. Prie šių renginių prisijungė ir Zarasų rajono savivaldybės administracija, kuri rugsėjo 16 dieną organizavo Europos paveldo dienoms pažymėti skirtą istorinę-pažintinę ekskursiją į Antazavę.

 

Europos paveldo dienos renginys prasidėjo Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo sveikinimo žodžiu Zarasuose. Vėliau visi susirinkusieji vyko į ekskursiją Antazavėje.

 

Ekskursija „KultÅ«ros paveldo židinys Antazavėje“ sudarė galimybę geriau pažinti greta esantį kultÅ«ros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti į jo išsaugojimą.

 

Klausytojai aplankė Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčią, susipažino su jos architektūra, istorija. Europos paveldo dienų minėjimo proga kunigas Vytautas Dagelis supažindino klausytojus su bažnyčios vidaus architektūra, joje esančiais meno kūriniais. Visi buvo nustebinti, kad Dievo Apvaizdos bažnyčioje įrengtas konsekruotas naujas altorius, į kurį įdėta Motinos Teresės Kalkutietės relikvija.

 

Vėliau visi klausytojai ir svečiai buvo pakviesti aplankyti Antazavės dvarą, kurio tvarkybos ir rekonstrukcijos darbai baigti 2021 m.

 

2022 m. Europos paveldo dienų tema – tvarus paveldas. Antazavės dvaras – tai vienas iš kultÅ«ros paveldo puoselėjimo, saugojimo ir tvarumo pavyzdys Zarasų rajone. Aktualizuotas dvaras savo veikla siekia pritraukti kuo daugiau lankytojų, menininkų, turistų pristatydami dvaro veiklas, organizuodami renginius, koncertus, parodas. Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę aplankyti grafaitės Emilijos Pliaterytės garbei įrengtą ekspoziciją, pasigrožėti Romualdo Balinsko tapybos paroda. Taip pat visus sudomino Antazavės dvaro bibliotekoje eksponuojami Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios senieji mišiolai ir kitos bažnytinės knygos.

 

Dvaro istoriją, ekspozicijas bei parodas įdomiai pristatė kultūrinės veiklos Antazavės dvare koordinatorė Liliana Žutautienė.

 

Klausytojus sužavėjo, kad ekskursijos metu galėjo paklausti Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokinės Saulės Keršytės fortepijonu atliekamų kÅ«rinių.

 

Nemažiau svarbi ir įdomi Antazavės dvarą supanti parko istorija ir jo išplanavimas, apie jį pasakojo gidas RamÅ«nas Keršys.

 

Džiaugiamės, kad šio renginio metu dalyviai galėjo geriau pažinti greta esantį kultÅ«ros paveldą, suvokti jo vertę ir išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

 

Dėkojame Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui, Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Zarasų trečio amžiaus universiteto dalyviams, svečiams, Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios kunigui Vytautui Dageliui, kultÅ«rinės veiklos Antazavės dvare koordinatorei Lilianai Žutautienei, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui, KultÅ«ros paveldo departamentui prie KultÅ«ros ministerijos ir visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

 

Renginys finansuotas Zarasų rajono savivaldybės lėšomis.

 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos medžiaga


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-20 15:22:06
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?