2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Europos paveldo dienos: išskirtinė ekskursija

Rugsėjo 9–18 dienomis Lietuvoje vyko Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai. Šių metų tema – „Tvarus paveldas“. Renginių, vykstančių penkiasdešimtyje Europos valstybių, tikslas – geriau pažinti greta esantį kultÅ«ros paveldą, suvokti praeities palikimo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į kultÅ«ros paveldo išsaugojimo sąjÅ«dį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

 

Rugsėjo 14 dieną Zarasai įsiliejo į minėtos programos renginių ciklą – Zarasų krašto muziejus pakvietė į išskirtinę ekskursiją po neseniai renovuotą XIX a. vidurio pastatą (buvęs policijos pastatas, D. Bukonto g.1). O kas gali bÅ«ti svarbiau ir įdomiau nei pradėti pažintį nuo savo krašto? Su nemaža grupe zarasiškių teko apsilankyti renginyje ir susipažinti su įdomiu paveldo objektu. Prisilietėme prie Zarasų krašto istorijos ir sužinojome daug įdomių dalykų.

 

Muziejininkas (kultÅ«rinių renginių koordinatorius) Vasilijus Trusovas pasveikino susirinkusiuosius, paaiškino paveldo sąvoką ir jo reikšmę mums ir ateinančioms kartoms. Muziejininkė, istorijos mokytoja ekspertė Rimutė Morozovienė pravėrė šio pastato istorijos duris, vedė ekskursiją po ekspozicijas ir atskleidė daug net ir zarasiškiams mažai žinomų faktų. Buvo įdomu sužinoti, kad esame seniausiame išlikusiame mÅ«riniame pastate Zarasuose ir kad mÅ«sų miestas turi gabalėlį išsaugotos senamiesčio autentikos. Tikrai turtingas ir kraupias istorijas saugo šio pastato sienos.

 

Šiuo metu čia eksponuojami Zarasuose (tuometinis Novoaleksandrovskas) gimusio (vėliau gyvenusio Vitebske) dailininko Jehudo Peno, išeivijos dailininko Miko Šileikio, fotografo Moisejaus Botviniko kÅ«riniai. Čia galima apžiÅ«rėti stendų parodą apie Lietuvos partizanų kovas, eksponatus, susijusius su Zarasų krašto kovų už laisvę istorija.

 

Tai buvo tik mažytė dalis Zarasų krašto paveldo, kuris pamažu randa vietą šiame gražiame pastate. Linkime, kad jis pilnėtų, kauptų mÅ«sų praeitį liudijančius daiktus ir istorijas, ir taptų patraukliu krašto istorijos bei kultÅ«ros sergėtoju.

 

Gintarė LAURIKĖNIENĖ

Vilmos Mickutės ir Natalijos Sapožnikovos nuotraukos

Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-19 08:14:23
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?