2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Evakavimo pratybos Pauliaus Širvio progimnazijoje

Spalio 4 d. Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje įvyko civilinės saugos pratybos. Šių funkcinių pratybų tema – moksleivių, mokytojų ir darbuotojų veiksmai kilus gaisrui progimnazijoje. Pratybų tikslas – praktiškai atlikti mokinių ir personalo evakavimą, tobulinti evakavimo organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui ar kitoms ekstremalioms situacijoms.
 
Pratyboms buvo tinkamai pasiruošta. Pasirengimas joms aptartas rajono Savivaldybės administracijoje, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboje, detaliai išanalizuota pratybų organizavimo klausimai mokykloje.
                     
Pratybų metu gaisro židinį imitavo  pirmo aukšto koridoriuje, šalia moksleivių rūbinių paleisti dūmai. Suskambėjęs įspėjamasis pavojaus signalas pranešė visiems apie gaisro pavojų, buvo pradėta evakuacija. Visi mokyklos mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per pagrindinį išėjimą ir susirinko nurodytoje vietoje – mokyklos kiemo teritorijoje. Evakimas vyko sparčiai ir organizuotai. Šios pratybos pademonstravo, kad mokyklos bendruomenė yra organizuota, kilus pavojui sugeba tiksliai vykdyti nurodymus, veikia vieningai ir darniai. . Evakavęsi moksleiviai ir darbuotojai buvo suregistruoti ir paskelbus pratybų pabaigą grįžo prie savo užsiėmimų.
 
Po pratybų  įvyko pratybų bei atliktų veiksmų aptarimas, kaip progimnazijos moksleiviai, mokytojai ir aptarnaujantis personalas pasiruošę pavojams. Pratybų tikslas buvo pasiektas. Mokymai suteikė naujų civilinės saugos žinių, praktinių įgūdžių kaip būtina veikti ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų atvejais. 
 
Pratybose dalyvavo 216 moksleivių, 13 mokytojų ir 17 personalo darbuotojų. Progimnazijos mokymuose taip pat  dalyvavo ir Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus, Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, rajono Savivaldybės administracijos atstovai.
 
Justinas Vaitkus,
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktoriaus  pavaduotojas ūkio reikalams
 
Nuotraukose: Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos civilinės saugos pratybų momentai.
Mindaugo Vitkūno nuotraukos
Nuotraukos

2018-10-08 15:11:41