2020 m. spalio 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Fizinio aktyvumo aikštelės atidarymo šventė

Fizinio aktyvumo aikštelės atidarymo šventė

Graži ir laukta šventė įvyko Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje. Į šalia progimnazijos atnaujintą fizinio aktyvumo aikštelę susirinko jos moksleiviai, mokytojai. Atėjo pasidžiaugti mokyklos vadovų, statybininkų sėkmingai įgyvendintu projektu.

Į šios atnaujintos erdvės iškilmingo atidarymo renginį atvyko ir daug svečių: rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rangos darbus atlikusius bendrovės vadovai Karlen Grdiljanc ir Eglina Grdiljanc, policijos komisariato, priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

Kelias į šią šventę ir į jos džiaugsmą nebuvo paprastas ir lengvas. Prieš tai buvo padaryta daug svarbių ir gražių darbų.

Progimnazijos direktorė Aldona Navickienė pasidžiaugė su iškilmių dalyviais nuolat augančiais šalia šios mokymo įstaigos reikalingais objektais. Zarasų rajono savivaldybės dėka buvo parengtas projektas ir 2019 metų pradžioje progimnazijos teritorijoje atvertos naujos erdvės - renovuotas sporto aikštynas bendruomenės naudojimui. Buvo įrengti bėgimo takai, krepšinio, tinklinio, lauko teniso žaidimų aikštelės.

Mokyklai labai reikėjo gimnastikos ir treniruoklių įrengimo zonos. Šių įrenginių pagalba būtų treniruojami kūno raumenys, atliekami įvairūs individualūs fiziniai pratimai. Tokių įrenginių reikėjo ne tik moksleiviams, bet ir miesto bendruomenei.

Progimnazija parengė naują projektą, kurio tikslas - sudaryti sąlygas miesto ir ugdymo įstaigos bendruomenės narių fizinio aktyvumo skatinimui ir lavinimui atviroje erdvėje. Projekto metu buvo numatyta išspręsti šiuos uždavinius - įsigyti ir įrengti lauko gimnastikos ir treniruoklių įrenginius.

Praėjusias metais progimnazija laimėjo Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo atrankos konkursą. Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimui buvo pritarta ir mokymo įstaiga gavo finansavimą. Projektas buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Dalį projekto lėšų finansavo Zarasų rajono savivaldybė.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sutvarkyta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktūra, įsigyti treniruokliai. Jie skirti ne tik progimnazijos moksleiviams, bet ir visų miesto bendruomenės narių fiziniam aktyvumui ir sveikatinimui stiprinti. Čia ateityje taip pat numatoma organizuoti fizinio pasirengimo testus policijos komisariato, priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos, Šaulių sąjungos, Krašto apsaugos savanorių tarnybos pareigūnams.

Aikštelės atidarymo iškilmių metu rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas džiaugėsi, kad įgyvendintas pagrindinis tikslas - padidinti Zarasų miesto mikrorajono patrauklumą, gyventojų gyvenimo kokybę bei sudaryti galimybę zarasiškiams ir jų svečiams aktyviai leisti laisvalaikį. N. Gusevas dėkojo progimnazijos vadovams, rangovams, atlikusiems kokybiškai visus darbus. Renovuota ir tvarkinga infrastruktūra padės rengti kokybiškesnes fizinio lavinimo treniruotes progimnazijos mokiniams bei sportinių būrelių nariams. Sutvarkytos ir jaukios erdvės – turiningo laisvalaikio garantas visiems zarasiškiams. Džiugu, kad jie galės vis daugiau laiko praleisti patogioje ir malonioje aplinkoje, išbandyti begalę įvairių veiklų. daugiau zarasiškių ir jų svečių turės galimybę užsiimti aktyvia sportine veikla. Čia dabar jiems tikrai geros sąlygos. Įgyvendintas projektas kainavo 18 tūkstančių eurų.

Kalbėjo ir šio sumanymo įgyvendintojas UAB „KSIL Pasaulis“ direktorius Karlen
Grdiljanc. Jis linkėjo šventės dalyviams aikštelėje patirti puikių emocijų, azarto, linksmų ir žaismingų akimirkų, pasiekti, kad čia mokyklos ir miesto bendruomenės aktyviai dalyvautų sportinėje ir sveikatingumo veikloje.

Zarasuose, šalia šios progimnazijos dabar koncentruojami sporto objektai. 2021-2022 metais šios progimnazijos patalpose bus baigta renovuoti didžiausia rajono sporto salė. Šis statinys pritrauks gausius būrius sportininkų, suteiks didesnes varžybų organizavimo galimybes. Šalia įsikūręs Zarasų sporto centras, jo treneriai nuolat rengia daug ir įvairių varžybų. Čia dabar įrenginėjamas viešbutis sporto entuziastams. Numatoma, kad viešbutyje vienu metu galės gyventi 45 sportininkai. Dabar vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai.

Nauja fizinio aktyvumo aikštelė su papildoma gimnastikos ir lauko treniruoklių įranga bus didžiulė galimybė išskaidyti treniravimosi, apšilimo prieš varžybas srautus.

Sporto aikštynas, fizinio aktyvumo aikštelė stebima vaizdo įrenginiais, progimnazijos darbuotojai prižiūri tvarką. Aikštyne, aikštelėje daug įdomių užsiėmimų suranda daug miesto bendruomenės narių. Ši aktyvaus poilsio erdvė miela, sava miesto sporto ir aktyvaus laisvalaikio entuziastams.

Petras Ivanovas

Nuotraukose – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos fizinio aktyvumo aikštelės iškilmingo atidarymo akimirkos.

 


Zarasų rajono savivaldybė 2020-09-24 11:25:15
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?