2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Fizinio aktyvumo aikštelės atidarymo šventė

Fizinio aktyvumo aikštelės atidarymo šventė

Graži ir laukta šventė įvyko Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje. Ä® šalia progimnazijos atnaujintą fizinio aktyvumo aikštelę susirinko jos moksleiviai, mokytojai. Atėjo pasidžiaugti mokyklos vadovų, statybininkų sėkmingai įgyvendintu projektu.

Ä® šios atnaujintos erdvės iškilmingo atidarymo renginį atvyko ir daug svečių: rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, rangos darbus atlikusius bendrovės vadovai Karlen Grdiljanc ir Eglina Grdiljanc, policijos komisariato, priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos pareigÅ«nai.

Kelias į šią šventę ir į jos džiaugsmą nebuvo paprastas ir lengvas. Prieš tai buvo padaryta daug svarbių ir gražių darbų.

Progimnazijos direktorė Aldona Navickienė pasidžiaugė su iškilmių dalyviais nuolat augančiais šalia šios mokymo įstaigos reikalingais objektais. Zarasų rajono savivaldybės dėka buvo parengtas projektas ir 2019 metų pradžioje progimnazijos teritorijoje atvertos naujos erdvės - renovuotas sporto aikštynas bendruomenės naudojimui. Buvo įrengti bėgimo takai, krepšinio, tinklinio, lauko teniso žaidimų aikštelės.

Mokyklai labai reikėjo gimnastikos ir treniruoklių įrengimo zonos. Šių įrenginių pagalba bÅ«tų treniruojami kÅ«no raumenys, atliekami įvairÅ«s individualÅ«s fiziniai pratimai. Tokių įrenginių reikėjo ne tik moksleiviams, bet ir miesto bendruomenei.

Progimnazija parengė naują projektą, kurio tikslas - sudaryti sąlygas miesto ir ugdymo įstaigos bendruomenės narių fizinio aktyvumo skatinimui ir lavinimui atviroje erdvėje. Projekto metu buvo numatyta išspręsti šiuos uždavinius - įsigyti ir įrengti lauko gimnastikos ir treniruoklių įrenginius.

Praėjusias metais progimnazija laimėjo Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo atrankos konkursą. Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimui buvo pritarta ir mokymo įstaiga gavo finansavimą. Projektas buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Dalį projekto lėšÅ³ finansavo Zarasų rajono savivaldybė.

Projekto įgyvendinimo metu buvo sutvarkyta laisvalaikio, bendruomenės užimtumą ir fizinį aktyvumą skatinanti infrastruktÅ«ra, įsigyti treniruokliai. Jie skirti ne tik progimnazijos moksleiviams, bet ir visų miesto bendruomenės narių fiziniam aktyvumui ir sveikatinimui stiprinti. Čia ateityje taip pat numatoma organizuoti fizinio pasirengimo testus policijos komisariato, priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos, Šaulių sąjungos, Krašto apsaugos savanorių tarnybos pareigÅ«nams.

Aikštelės atidarymo iškilmių metu rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas džiaugėsi, kad įgyvendintas pagrindinis tikslas - padidinti Zarasų miesto mikrorajono patrauklumą, gyventojų gyvenimo kokybę bei sudaryti galimybę zarasiškiams ir jų svečiams aktyviai leisti laisvalaikį. N. Gusevas dėkojo progimnazijos vadovams, rangovams, atlikusiems kokybiškai visus darbus. Renovuota ir tvarkinga infrastruktÅ«ra padės rengti kokybiškesnes fizinio lavinimo treniruotes progimnazijos mokiniams bei sportinių bÅ«relių nariams. Sutvarkytos ir jaukios erdvės – turiningo laisvalaikio garantas visiems zarasiškiams. Džiugu, kad jie galės vis daugiau laiko praleisti patogioje ir malonioje aplinkoje, išbandyti begalę įvairių veiklų. daugiau zarasiškių ir jų svečių turės galimybę užsiimti aktyvia sportine veikla. Čia dabar jiems tikrai geros sąlygos. Ä®gyvendintas projektas kainavo 18 tÅ«kstančių eurų.

Kalbėjo ir šio sumanymo įgyvendintojas UAB „KSIL Pasaulis“ direktorius Karlen
Grdiljanc. Jis linkėjo šventės dalyviams aikštelėje patirti puikių emocijų, azarto, linksmų ir žaismingų akimirkų, pasiekti, kad čia mokyklos ir miesto bendruomenės aktyviai dalyvautų sportinėje ir sveikatingumo veikloje.

Zarasuose, šalia šios progimnazijos dabar koncentruojami sporto objektai. 2021-2022 metais šios progimnazijos patalpose bus baigta renovuoti didžiausia rajono sporto salė. Šis statinys pritrauks gausius bÅ«rius sportininkų, suteiks didesnes varžybų organizavimo galimybes. Šalia įsikÅ«ręs Zarasų sporto centras, jo treneriai nuolat rengia daug ir įvairių varžybų. Čia dabar įrenginėjamas viešbutis sporto entuziastams. Numatoma, kad viešbutyje vienu metu galės gyventi 45 sportininkai. Dabar vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai.

Nauja fizinio aktyvumo aikštelė su papildoma gimnastikos ir lauko treniruoklių įranga bus didžiulė galimybė išskaidyti treniravimosi, apšilimo prieš varžybas srautus.

Sporto aikštynas, fizinio aktyvumo aikštelė stebima vaizdo įrenginiais, progimnazijos darbuotojai prižiÅ«ri tvarką. Aikštyne, aikštelėje daug įdomių užsiėmimų suranda daug miesto bendruomenės narių. Ši aktyvaus poilsio erdvė miela, sava miesto sporto ir aktyvaus laisvalaikio entuziastams.

Petras Ivanovas

Nuotraukose – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos fizinio aktyvumo aikštelės iškilmingo atidarymo akimirkos.

 


Zarasų rajono savivaldybė 2020-09-24 11:25:15
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?