2021 m. liepos 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Fizinis aktyvumas ir gera savijauta su šiaurietišku ėjimu

Šiaurietiškas ėjimas - paprastai žinomas kaip ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas kurio pagrindas vaikšÄiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams.
 
Šiaurietiškas ėjimas – ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta. Jis ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu. Ėjimas, atsispiriant lazdomis, „įdarbina“ daugiau nei 90 proc. viso kÅ«no raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių. Kiekvienas gali reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nebus fizinio pervargimo. Šiaurietiško ėjimo entuziastai teigia, kad tai suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką.
 
Šis ėjimo bÅ«das gerokai efektyvesnis už įprastą vaikšÄiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kÅ«no dalis.
 
Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krÅ«vio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. VaikšÄiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, (vaikšÄiojant be lazdų – 280 kal/val.) bei 20-40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant.
 
Šių metų vasario 21 dieną į mÅ«sų socialinės globos namus buvo atvykusi Ignalinos rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistė Violeta Chažauskienė su kuria mÅ«sų gyventojai bei darbuotojai ėjome į žygį su Šiaurietiškomis lazdomis. Pasisėmėme gerų emocijų, visai nesušalome, nes buvome gausus ir linksmas bÅ«rys, jautėme gryno oro naudą mums visiems, pajudinome raumenukus ir padarėme išvadą, kad sportuoti puikiai galima ir žiemą esant sniegui iki kelių, kadangi yra savotiškas terenkÅ«ras (gydomasis kurortinis dozuotas pasivaikšÄiojimas kalvotoje vietoje pagal nustatytą maršrutą specialiai įrengtomis trasomis).
 
Grįžę iš puikaus sporto gėrėme karštą arbatą ir aptarėme sporto naudą mÅ«sų organizmams, buvome labai patenkinti savo fizinę ištverme ir pasiekimais.
 
Kineziterapeutė Marina Razmanavičienė
Nuotraukos Birutės Paskačienės
Nuotraukos
2018-02-22 10:14:14
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Koks pavadinimas, JÅ«sų manymu, labiausiai tiktų naujai kultÅ«rinės paskirties erdvei/statiniui Zaraso ežero saloje Zarasuose?