2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Gegužės 31 d. - Pasaulinė diena be tabako. Zarasieti, nerūkyk!

Gegužės 31-ąją Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) paskelbė ,,Pasauline diena be tabako“. Pagrindinis jos tikslas - apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.
 
Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, o pasekmės gali būti tragiškos. Mokslininkai siūlo dar kartą gerai pamąstyti ar iš tiesų verta imti cigaretę į rankas. Įrodyta, kad rūkymas 10 metų paankstina insultą. Jeigu po nestipraus insulto žmogus ir toliau rūko, tikimybė patirti dar vieną insultą padidėja net 10 kartų. Plaučių vėžys yra vienas dažniausių susirgimų rūkalių tarpe. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2013 m. Utenos apskrityje nuo kvėpavimo sistemos ligų mirė 103 asmenys, Zarasų rajono savivaldybėje - 13. Nepaisant neigiamų rūkymo pasekmių, šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta, todėl geriausia išeitis - nepradėti rūkyti.
 
10 priežasčių, dėl kurių turėtumėte atsisakyti rūkymo:
 
Pagerės Jūsų gyvenimo kokybė.
Pagerės Jūsų sveikata: pradings kosulys, sumažės dusulys, širdies ir kraujagyslių ligų, plaučių vėžio ir kitų ligų rizika bus mažesnė, nekankins rėmuo. Metus rūkyti, po 10 metų širdies priepuolio tikimybė prilygsta nerūkančio žmogaus širdies priepuolio tikimybei, o plaučių vėžio tikimybė sumažėja du kartus.
Naktį geriau miegosite, o dieną būsite žvalesnis ir turėsite daugiau energijos.
Pagražėsite ir apsisaugosite nuo ankstyvo odos senėjimo.
Sutaupysite pinigų.
Jausitės mažiau suvaržytas įvairių draudimų.
Nerūkantiems bus maloniau su Jumis bendrauti.
Maloniau kvepėsite.
Pagerės Jūsų skonio ir uoslės pojūčiai.
Jūsų gyvenimo trukmė pailgės 6–8 metais. Pamąstykite, kiek daug įdomaus ir prasminga per tą laiką būtų galima nuveikti.
Rūkymas – brangus malonumas. Pamėginkite paskaičiuoti, kiek jis jums kainuoja per savaitę, per vienerius metus, per penkerius metus. Turėtumėte suklusti ir imti gailėtis – juk tikrai galėjote ir galite išleisti pinigus naudingiau.
Jei norite sužinoti, kiek pinigų sutaupytumėte nerūkydami ar metę rūkyti galite paskaičiuoti pasinaudodami interaktyvia skaičiuokle „Nerūkyti nieko nekainuoja“.
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus informacija

Zarasų rajono savivaldybė 2014-05-30 13:25:00