2020 m. liepos 12 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Gegužės mėnesio KALENDORIUS

 Gegužės 5oji – pirmasis gegužės sekmadienis – tai diena, skirta mūsų mylimiausioms, gražiausioms, darbščiausioms ir visaip kitaip „iausioms“ – mūsų mamytėms. Oficialiai Motinos diena švenčiama nuo 1928 metų. Šią dieną ir vaikai, ir jau suaugę sūnūs bei dukros sveikina savo mamas ir dėkodami už jų rūpestį bei švelnumą dovanoja gėles, lepina gražiais žodžiais, bučiniais, padeda atlikti namų ruošos darbus. Ne veltui ši šventė švenčiama pavasarį, kadangi Motina tapatinama su Žeme, kuri pavasarį atgimusi užaugina derlių kaip ir motinos savo vaikus.
Pavasaris, lieknos figūros, varginančios dietos ir skurdus valgiaraštis... Bet gegužės 6ąją visa tai pamirškite. Kodėl? Nes ši diena – Tarptautinė diena be dietų.
Kasmet gegužės 7ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Turėtume džiaugtis ir didžiuotis, jog įveikėme carinės Rusijos represijas, kurios net 40 metų varžė mūsų tautos balso laisvę, knygų leidimą bei spaudą, tačiau lietuvių tauta nepasidavė, atlaikė, lietuviškos knygos slapčiomis keliavo iš rankų į rankas.
Visų Stanislovų dėmesiui! Gegužės 8oji – Šv. Stanislovo diena. Ir Cibulinis, mat nuo seno per Stasines būdavo sodinami svogūnai. 
Mylėkime ir būkime mylimi, juolab gegužės 13oji – Meilės diena bei deivės Mildos šventė. Juk būtent meilė laiko pasaulį ir žmoniją.  Senovės Graikijos laikais meilės simboliu buvo laikomas obuolys. Keltų genties žmonės manė, kad obuolys simbolizuoja meilę dėl to, jog jis ilgiausiai išsilaiko nesupuvęs iš visų vaisių... Tik... Kažin, ar čia nėra „kalčiausia“ pirmoji moteris Ieva, kuri atsikando pažinimo obuolio ir pažino... meilę.
Turbūt kiekvienas po dienos darbų skubame sugrįžti į namus, į savo šeimas, tad pranešu, jog gegužės 15oji – Tarptautinė šeimos diena. Džiaukimės savo artimaisiais, šeima ir šią, ir visas kitas dienas. 
Kada paskutinį kartą buvote muziejuje? Puiki proga apsilankyti bei pasisemti žinių, nes gegužės 18oji – Tarptautinė muziejų diena. 
Pavasario įkvėpta paskutinę mėnesio dieną linkiu praleisti sveikai, nes būtent gegužės 31oji – Pasaulinė nerūkymo diena.
Visiems gražaus ir siautulingo pavasario!
Parengė Dominyka PARADNIKAITĖ
Viktorijos SAMOCHVALOVAITĖ 
 
NuotraukosArianda Griščenko 2013-05-08 23:18:53