2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gegužės mėnesio KALENDORIUS

 Gegužės 5oji – pirmasis gegužės sekmadienis – tai diena, skirta mÅ«sų mylimiausioms, gražiausioms, darbšÄiausioms ir visaip kitaip „iausioms“ – mÅ«sų mamytėms. Oficialiai Motinos diena švenčiama nuo 1928 metų. Šią dieną ir vaikai, ir jau suaugę sÅ«nÅ«s bei dukros sveikina savo mamas ir dėkodami už jų rÅ«pestį bei švelnumą dovanoja gėles, lepina gražiais žodžiais, bučiniais, padeda atlikti namų ruošos darbus. Ne veltui ši šventė švenčiama pavasarį, kadangi Motina tapatinama su Žeme, kuri pavasarį atgimusi užaugina derlių kaip ir motinos savo vaikus.
Pavasaris, lieknos figÅ«ros, varginančios dietos ir skurdus valgiaraštis... Bet gegužės 6ąją visa tai pamirškite. Kodėl? Nes ši diena – Tarptautinė diena be dietų.
Kasmet gegužės 7ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Turėtume džiaugtis ir didžiuotis, jog įveikėme carinės Rusijos represijas, kurios net 40 metų varžė mÅ«sų tautos balso laisvę, knygų leidimą bei spaudą, tačiau lietuvių tauta nepasidavė, atlaikė, lietuviškos knygos slapčiomis keliavo iš rankų į rankas.
Visų Stanislovų dėmesiui! Gegužės 8oji – Šv. Stanislovo diena. Ir Cibulinis, mat nuo seno per Stasines bÅ«davo sodinami svogÅ«nai. 
Mylėkime ir bÅ«kime mylimi, juolab gegužės 13oji – Meilės diena bei deivės Mildos šventė. Juk bÅ«tent meilė laiko pasaulį ir žmoniją.  Senovės Graikijos laikais meilės simboliu buvo laikomas obuolys. Keltų genties žmonės manė, kad obuolys simbolizuoja meilę dėl to, jog jis ilgiausiai išsilaiko nesupuvęs iš visų vaisių... Tik... Kažin, ar čia nėra „kalčiausia“ pirmoji moteris Ieva, kuri atsikando pažinimo obuolio ir pažino... meilę.
TurbÅ«t kiekvienas po dienos darbų skubame sugrįžti į namus, į savo šeimas, tad pranešu, jog gegužės 15oji – Tarptautinė šeimos diena. Džiaukimės savo artimaisiais, šeima ir šią, ir visas kitas dienas. 
Kada paskutinį kartą buvote muziejuje? Puiki proga apsilankyti bei pasisemti žinių, nes gegužės 18oji – Tarptautinė muziejų diena. 
Pavasario įkvėpta paskutinę mėnesio dieną linkiu praleisti sveikai, nes bÅ«tent gegužės 31oji – Pasaulinė nerÅ«kymo diena.
Visiems gražaus ir siautulingo pavasario!
Parengė Dominyka PARADNIKAITĖ
Viktorijos SAMOCHVALOVAITĖ 
 
NuotraukosArianda Griščenko 2013-05-08 23:18:53
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?