2024 m. vasario 26 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gerėja sporto bazė, įgyvendinant Sporto rėmimo fondo projektą

Zarasų r. Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazija įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą. Prie jo prisidėjo ir Zarasų rajono savivaldybė, skyrusi 664,5 eurų. Projektui įgyvendinti skirta 6645,00 eurų , iš jų – 5980,50 eurų Sporto rėmimo fondo. Projekto pagrindinis tikslas – atnaujinti gimnazijos sporto bazę, padaryti ją patrauklesnę mokiniams, paskatinti juos fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį. Labai svarbu propaguoti sveiką gyvenimo bÅ«dą, skatinti sveikos gyvensenos įgÅ«džių formavimąsi ir stiprinti motyvaciją gyventi be žalingų įpročių. Siekiant tikslingai skatinti mokinius sportuoti, bÅ«tina juos įtraukti į aktyvų judėjimą ir treniruotes, sukurti kokybišką ir sporto veiklai pritaikytą infrastruktÅ«rą, įsigyti sporto inventoriaus bei sporto įrangos.

 

Vienas populiariausių gimnazijoje sporto žaidimų – tinklinis, todėl nupirktos tinklinio kelių apsaugos, neatsiejamos šio sporto aprangos detalės, apsaugančios žaidėjus nuo traumų. Gimnazijos inventorius pasipildė įvairių aukšÄių barjerais, vikrumo kopėtėlėmis, krepšinio bei tinklinio kamuoliais, sportiniais kilimėliais mankštai. Norinčius sportuoti džiugina modernus, šiuolaikiškas bėgimo takelis. Ä®sigyta lankstumo įvertinimo dėžė, kuri padeda įvertinti bendrą lankstumą esamu momentu, stebėti pokyčius laikui bėgant bei padeda parinkti tinkamus pratimus lankstumui didinti. Atliekant kasdieninius darbus, judant, sportuojant reikalingas geras nugaros ir kaklo lankstumas, tad supratimas ir įsivertinimas tampa svarbus, norint išvengti įtampos nugaroje ir kojose. Taip pat nupirkti reakcijos lavinimo kamuoliukai, kurie gerina rankų ir akių koordinaciją, lavina reakciją. Jie ypač naudingi sportininkams, žaidžiantiems tenisą, krepšinį. Ä®sigytu inventoriumi naudojasi gimnazijos, ugdymo skyriaus „Sartukas“ mokiniai ir Dusetų miestelio suaugusieji. Ä® treniruotes noriai atvyksta Antazvės ir Imbrado jaunimas. Ikimokyklinukai mielai sportuoja gryname ore, naudodami iš šio projekto lėšÅ³ nupirktus kamuolius.


Taip pat atnaujinta tiek vaikiška, tiek moteriška bei vyriška sportinė apranga. Pradinukai džiaugiasi mėlyna, o vyresnės mergaitės – raudona apranga.


Projektas ne tik gerina neformaliojo ugdymo kokybę, bet taip pat stiprina bendradarbiavimą tarp mokyklų. Jau įvyko trejos tinklinio varžybos su Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos komandomis. Ä®sigijus daugiau sportinio inventoriaus, pastebimai suaktyvėjo vaikų ir suaugusiųjų sportinė veikla. Patraukli bazė motyvuoja mokinius sportuoti, todėl padidėjo tinklinio, krepšinio ir kvadrato bÅ«relius lankančių mokinių skaičius. Smagu, kad mokiniai laisvalaikį leidžia ne prie televizoriaus ekrano, naršydami internete, bet sportuodami, varžydamiesi individualiai bei komandomis. Juk visi žino, kad aktyvus judėjimas didina pasitikėjimą savo jėgomis, mažina psichinį nuovargį ir gerina fizinę sveikatą. Šis projektas sudarė sąlygas mokiniams tenkinti sporto ir fizinio aktyvumo poreikius bei spręsti jų užimtumo problemas.

 

Projekto rengimo grupė
Nuotr. Svetlanos Gilienės


 

Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2022-02-07 12:05:32
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?