2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gero „tūso“ formulė Naujas skyrelis rengiantiems smagų vakarėlį

 Šauniam vakarėliui išties reikia daug ko: smagiai nusiteikusių draugų bÅ«relio, geros muzikos, pokštų, siurprizų... Žinoma, galima nieko neplanuoti, tiesiog susirinkti ir visą vakarą šlamšti baltą mišrainę, traškučius, pliaupti arbatą, o vyresnieji – maukti alų. Bet ar tokį vakarėlį prisiminsite kitą dieną? (Na, nebent skaudės galvą...) Bet galima rengti ir kitokius „tÅ«sus“: „teminius“ vakarėlius, į pramogų planą įtraukti įvairius konkursus, žaidimus ir viktorinas, galima sutarti kaip nors ypatingai apsirengti, pasipuošti. Taip pat reikia ir skanių užkandžių. Žinoma, jei ren-giant vakarėlį teks ilgai plušÄ—ti virtuvėje, kaisti prie dujinės ar elektrinės vi-ryklės, galop imsime jaustis pavargę ir besirenkančius draugus pasitiksime, ko gero, subjurusia nuotaika. Todėl draugų vakarėliams reikėtų nesudėtin-gų, greitai paruošiamų, tačiau ir skanių bei originaliai atrodančių užkandžių: duonos laivelių su fermentinio sÅ«rio burėmis ir alyvuogėmis ant „stiebo“, duonos ir dešros suktinukų su agurko „kepurėlėmis“, batono trikampėlių, apteptų uogiene ir papuoštų banano skridinėliu... Ak, kiek visko galima prigalvoti, kad bÅ«tų ir skanu, ir originalu.
Tų užkandžių, įvairių nesudėtingų kepinių receptų kiekvienas žino tik-riausiai ne vieną, dažnas turi saviškį, firminį. BÅ«tų smagu, jei pasidalytumė-te jais su visais laikraštėlio „Tu – ne vienas“ skaitytojais, kartu atsiųsdami ir nuotrauką, kaip tas užkandis atrodo. Beje, norėtume sulaukti ir patarimų: kaip išsiversti, jei „tÅ«se“ bus apie dešimt draugų, bet piniginėje – nepilni 10 litų, o tėvai neketina papildyti vakarėlio biudžeto? Ką manote apie „su-neštines“ vaišes? Ar vienkartiniai indai – prasto skonio požymis? Ar į draugų vakarėlį bÅ«tina rengtis kažkaip ypatingai? Ar vakarėlis be alkoholi-nių gėrimų neįmanomas?..
Tam, kuris atsakys į šiuos klausimus, duos vienokių ar kitokių patari-mų, kaip rengti išties smagius vakarėlius ir šiaip draugų pasisėdėjimus, pasiÅ«lys visus dominančių temų, pateiks įdomių klausimų, pasidalys už-kandžių ar kepinių receptais, dovanosime puikių prizų! Tad nepatingėkite ir siųskite savo laiškus paštu („Zarasų krašto“ redakcijai, Vilniaus g. 16, Zarasai), el. paštu [email protected] ar mÅ«sų konsultantei Danutei ([email protected]).
Ariandos GRIŠÄŒENKO pieš.
*   *   *
Koks vakarėlis be saldaus deserto!? VILIJA jums siÅ«lo labai paprasto, bet kartu labai skanaus deserto receptą. 
Keksiukai
Šiuo metu tortus ir pyragus į šalį „nustumia“ keksiukai, kadangi jie pa-gaminami labai greitai ir kiekvienas gauna individualią porciją. Internete knibždėte knibžda įmantriausių keksiukų receptų, bet aš pristatysiu labai paprastų, tačiau laaabai skanių keksiukų receptą. 
Keksiukams iškepti reikės, žinoma, skardos ir specialių popierėlių – si-jonėlių (jų bÅ«na pačių įvairiausių, užtenka ilgam, o kainuoja vos kelis litus).
12 keksiukų reikės:
3 kiaušinių;
150 gramų cukraus arba cukraus pudros;
300 gramų miltų;
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių arba „nugesintos“ sodos;
trupučio vanilinio cukraus (nebūtina, tačiau suteikia geresnį skonį).
Dubenyje mikseriu išplakite kiaušinius, sudėkite visas kitas sudedamą-sias dalis ir viską kartu gerai išplakite. Turite gauti pakankamai tirštą masę. Kepimo skardoje išdėliokite popierėlius-sijonėlius keksiukams ir šaukštu dėkite tešlą į juos. Ä® gerai įkaitintą orkaitę įdėkite kepimo skardą. Keksiukai iškepa labai greitai – per 10–15 minučių.  (Tiesą sakant, niekada laiko skrupulingai neskaičiuoju, tiesiog po keliolikos minučių vos vos praveriu orkaitės dureles ir patikrinu keksiukų bÅ«seną dantų krapštuku – jei keksiu-kas iškepęs, krapštukas lieka sausas). Iškepus keksiukus reikia išimti iš skardos ir leisti jiems atvėsti, o vėliau duoti valią pasireikšti fantazijai. Kai skubu, keksiukų viršÅ³ tiesiog aptepu šokoladiniu kremu ir papuošiu cukri-nėmis širdelėmis, tačiau juos galima puošti įvairiai: užpurkšti grietinėlės ar pagaminti specialų kremą.
Kiek esu vaišinusi draugus šiais keksiukais, dar nė karto nemačiau nė vieno nepatenkinto, tiesą sakant, man keksiukų neužtenka, nes visi nori dar ir dar. Rengdami vakarėlį išbandykite šÄ¯ receptą ir jÅ«s – manau, jums ir jÅ«-sų draugams keksiukai taip pat patiks. 
Skyrelį parengė Dominyka PARADNIKAITĖ ir Vilija BUČENKAITĖ.
VILIJOS nuotraukoje – jos kepti keksiukai.
 
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2013-04-15 17:45:35
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?