2024 m. balandžio 19 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gimnazistų išvyka į EP Strasbūre

Jau penktą kartą Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai vyko į Europos Parlamentą StrasbÅ«re. Žinome, kad europarlamentarai tik vieną savaitę dirba šiame Parlamente. Kitu metu čia mielai priimamos moksleivių grupės, dalyvaujančios Euroscolos, MEPA projektinėse veiklose. Šias išvykas laimi geriausios šalies mokyklos, atitinkančios projekto reikalavimus, vykdančios įvairias numatytas veiklas. Praėjusieji mokslo metai „Ąžuolo“ gimnazijai vėl buvo sėkmingi – buvome pakviesti dalyvauti kovo 2 -osios dienos simuliacinėje sesijoje. Ä® StrasbÅ«rą vyko MEPA projekto vyresnioji ambasadorė mokytoja Daiva Matijošienė ir jaunesnieji ambasadoriai Roberta OleškevičiÅ«tė, Adrija Zajančkauskaitė, Karolis Gika, Gabija VadišiÅ«tė, Meda Matiukaitė, Motiejus Navickas, Ignas Aleksandravičius ir Martynas Gasparavičius.

 

Keliaudami į StrasbÅ«rą turėjome galimybių plėsti akiratį. Pirmoji mÅ«sų kelionės į StrasbÅ«rą stotelė buvo Čekijos sostinėje Prahoje. Mieste mus lydėjo Prahos Karolio universiteto Baltistikos centro dėstytoja Geda Montvilaitė-Sabaitienė. Ekskursija prasidėjo nuo Prahos pilies, įsikÅ«rusios ant aukšÄiausios miesto kalvos. Pilis buvo įkurta IX amžiuje ir iki XVIII a. buvo nuolat plečiama naujais pastatais ir kiemeliais, todėl galima įžvelgti įvairių architektÅ«ros stilių, tai daro ją tokią unikalią. Pagrindinis pilies objektas yra šv. Vito katedra, statyta beveik 600 metų. Pasigrožėję pilimi, toliau ėjome Mažojo miesto gatvelėmis ir aikštėmis, kol atsidÅ«rėme prie Karolio tilto, stebinančio vaizdais ir papuošto šventųjų skulptÅ«romis. Paklausę gidės patarimo, visi sustojome prie Šv. Jono Nepamuko skulptÅ«ros ir glostydami nurodytą vietą galvojome norus. Praha sužavėjo mus savo architektÅ«ros stebuklais ir jaukia, šilta atmosfera, tad tikimės dar ne kartą čia sugrįžti! Vakare aplankėme mažą Beroun miestelį, pajutome Čekijos grožį.

 

Kitą dieną pasiektas StrasbÅ«ras – tai miestas rytų PrancÅ«zijoje, minimas kaip Europos sostinė dėl jame vieną kartą per mėnesį susirenkančio Europos Parlamento. Miestas yra ypatingoje vietoje, kur Reinas skiria Vokietiją nuo PrancÅ«zijos, todėl gyventojai dvikalbiai. Ekskursijos metu gidė Jolita Šilanskienė, StrasbÅ«ro lietuvių sąjungos pirmininkė, supažindino su miesto kultÅ«ra, istorija, galėjome patyrinėti senamiestį, o kartu ir apsilankyti Dievo Motinos katedroje – vienoje gražiausių gotikos meno brangenybių Europoje. Žvalgydamiesi po katedros vidų, kurios bokšto aukštis siekia net 142 metrus, grožėjomės iki šių dienų išlikusiais autentiškais elementais, fasadais bei vitražais. ŠÄ¯kart StrasbÅ«ro Šv. Petro Naujojoje protestantų bažnyčioje pavyko pamatyti Lietuvai svarbią freską, kur mÅ«sų valstybė paskutinė ateina į krikšÄionybę. Tai nežinomo autoriaus XV a. pradžioje sukurta freska, kuri tarp kitų krikšÄioniškų Europos šalių mini ir Lietuvos vardą. Ši gotikinė freska vadinasi „Tautų žygis link kryžiaus“. Ji vaizduoja krikšÄioniškos Europos tautų žygį į krikšÄionybę, kurią simbolizuoja kryžių laikantis Kristus. Antroji stotelė – StrasbÅ«ro centras – „Mažoji PrancÅ«zija“, apie kurią sužinojome daugiau plaukdami laiveliu Ilio upe ir klausydamiesi įdomiausių faktų. Dieną baigėme pasivaikšÄiojimu pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve su įmantriai dekoruotais elzasietiškais namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį.

 

Nuo pat ankstaus trečios dienos ryto mÅ«sų laukė didysis kelionės įvykis Europos Parlamente. Šių metų Euroscola renginio tema buvo skirta moterų teisėms ir lyčių lygybei. Šimtai mokinių klausėsi EP prezidentės Robertos Metsolos sveikinimo, uždavė rÅ«pimus klausimus ir diskutavo, kaip prisidėti prie lyčių lygybės gynimo. Jaunimas dirbo tarptautinėse grupėse, turėjo progą pasijusti tikrais Europos Parlamento nariais balsuodami ir diskutuodami jautriomis, aktualiomis temomis. Tuo metu mokytojoms vyko ekskursija po Parlamentą, jos dirbo su įvairių Europos šalių mokytojais, smagiai bendravo su kolegėmis iš Latvijos. Buvo įdomu pabÅ«ti Parlamento nariais keletą valandų, susipažinti su Europos jaunimu. Taigi ši kelionė praplėtė akiratį ir suteikė gerų emocijų bei naujų žinių ir patirčių.

 

vakariniu senamiesčiu, o kovo 3d. pagaliau atvykome į vieną išskirtiniausių Vokietijos miestelių – Rotenbergą prie Tauberio. Tai labai gražus miestas, kuriame galėjome pasinerti į viduramžių atmosferą. Šis miestas savo senovės architektÅ«ra, gynybiniais pastatais ir visus metus tvyrančia kalėdine nuotaika sužavėjo visus. Aplankę Rotenburgą, sužinojome daug apie senąją Vokietiją ir jos istoriją. Mieste gausu paminklų: miesto gynybinės sienos ir bokštų liekanos, pilis ir miesto vartai, kurie žavi savo senovine architektÅ«ra. Rotenburgas prie Tauberio yra žavingas, nes miestas atrodo lyg įstrigęs kalėdiniame laikotarpyje. Čia yra daugybė parduotuvių, kur kalėdinių dekoracijų ir skanėstų gali nusipirkti visus metus. Neįtikėtino grožio kalėdinės parduotuvės - muziejai stebino išskirtinėmis kalėdinėmis dekoracijomis bei žaislais. Taip pat verta paminėti Rotenburgo muziejų, kuriame iš arčiau susipažinome su miesto istorija ir kultÅ«ra. Šiame mieste pamatėme daug viduramžių laikotarpio pastatų, garsiąsias akmenimis grįstas senamiesčio gatves bei įspÅ«dingo grožio šv.JokÅ«bo bažnyčią. Iš visų savo kelionės metu aplankytų miestų Rotenburgas prie Tauberio išsiskyrė savo ypatinga atmosfera. Jo architektÅ«ra bei kalėdinė nuotaika dar ilgai neleis mums pamiršti šios kelionės.

 

Kelionė į StrasbÅ«rą graži tuo, kad kertame kelias valstybes ir galime nors truputėlį su jomis susipažinti. Keliaudami per didžiulę kaimyninę Lenkiją į namus, aplankėme nuostabaus grožio miestą Vroclavą, kuris vadinamas Lenkijos Venecija. Seniau jis vadintas Breslau. Lankantis Vroclave visada reikia žiÅ«rėti po kojomis, nes ten gyvena maži nykštukai. Daugiau nei 400 nykštukų išsibarstę visame mieste ir kviečia į tikrą medžioklę – kas suras ir nufotografuos daugiau. Šie nykštukai simbolizuoja žmonių kovą prieš komunizmą. Miesto širdis - turgaus aikštė, iš visų pusių įrėminta spalvotų namų puošniais fasadais. Turgaus aikštėje galima rasti ne tik nykštukų ar nuostabaus grožio pastatų, bet ir lokį iškištu liežuviu. Legenda byloja, kad patrynus lokio liežuvį lydės laimė, o galbÅ«t net pasiseks sugrįžti į Vroclavą. Tądien skubėjome grįžti į rinkimus, nes esame labai pilietiški, abiturientai balsuoja pirmą kartą, tad Lenkijoje neužtrukome. Beje, drauge su mumis keliavo Ignalinos gimnazijos moksleivių grupė, keli iš jų yra iš grupės „Spurr“, laimėjusios X- faktoriaus konkursą, tad smagių muzikinių akimirkų netrÅ«ko. Džiaugiamės puikiu bendravimu, dėkojame Ignalinos mokytojai Dovilei už kolegiškumą, draugiškumą ir laukiame jų svečiuose.

 

EP sesijoje dalyvavusių moksleivių ir mokytojos įspūdžiai bei nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-03-15 11:32:05
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?