2020 m. rugsėjo 28 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Gimnazistų išvyka į Europos Parlamentą Strasbūre

Lapkričio 14 dieną aštuoni gimnazijos mokiniai, įsijungę į projekto Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės veiklas, dalyvavo EP simuliacinėje sesijoje, skirtoje jaunimui. Šiemetinę komandą sudarė moksleiviai iš Zarasų “Ąžuolo”, Utenos Dauniškio bei Visagino “Atgimimo” gimnazijų. Vykdami į Parlamentą pakeliui lankėme įdomius miestus, plėtėme akiratį.


Vykdami į Strasbūrą ir iš jo aplankėme kelis Europos miestus. Pirmiausia mus pasitiko rudens spalvomis vis dar pasipuošęs Vroclavas. Šis senas Lenkijos miestas labai atsinaujino prieš 2012 metų Europos futbolo čempionatą. Vienas bruožas, kuris išskiria miestą iš kitų, yra nykštukų skulptūros, todėl jis vadinamas nykštukų miestu.


Artėdami prie Prancūzijos užsukome į Niurnbergą.Tai miestas pietinėje Vokietijos dalyje, antras pagal dydį Bavarijos žemėje. Niurnbergas reiškia pliką kalną, uolą. Antrojo pasaulinio karo metais 90 procentų Niurnbergo senamiesčio buvo barbariškai sugriauta. Šis miestas Hitleriui buvo magiškas. Mieste vyko Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas, kuriame buvo teisiami Hitlerio pasekėjai.


Trečiąją svarbiausiąją kelionės dieną atvykome į Europos Parlamento „Louise Weiss“ pastatą Strasbūre. Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti Euroscola programoje, kuri suteikia galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių.


Šią dieną salėje buvo 24 šalių atstovai. Aptarę dienotvarkę, visi suėjome į Parlamento posėdžių salę. Čia galėjome pasijusti parlamentarais – turėjome galimybę balsuoti dėl klausimų apie Europos Sąjungą ir jos privalumus. Vėliau vyko šalių pristatymai. Mūsų šalį prieš didelę auditoriją pristatė Austėja Matijošiūtė.


Po pietų dalyvavome įdomiame ir akiratį praplečiančiame žaidime „Eurogame“, kurį turi sudaryti 4 žaidėjai iš skirtingų šalių. Pasibaigus pirmajam žaidimo etapui, pradėjome svarbiausią mums, mokiniams, dalį Europos Parlamente. Pasiskirstę į darbo grupėmis apie Europos ateitį, jaunimo problemas, klimato kaitą, integraciją ir t.t., diskutavome ir dalinomės savo nuomonėmis, aptarėme svarbiausias Europos problemas ir jų sprendimo būdus, kėlėme klausimus. Galų gale vėl visi susirinkome Parlamento posėdžių salėje, kur išgirdome darbo grupių ataskaitas bei pamatėme „Eurogame“ žaidimo finalą. Taigi, tą dieną pajutome Europos Parlamento atstovų atsakingą darbą bei susipažinome su naujais draugais iš kitų Europos šalių.


Vakare liko laiko susipažinti ir su pačiu miestu. Šis miestas yra Prancūzijoje, Elzaso regione. Jis prie pat Vokietijos sienos. Išsiskiria Strasbūro katedra, statyta XVIII amžiuje. Ji yra vienabokštė, rausvos spalvos. Taip pat senamiestyje yra paminklas, skirtas Gutenbergui, kuris 1455 m. išspaudino pirmąją knygą. Beje, beveik prieš metus Strasbūre vyko teroristo išpuolis, kurio metu pačioje gražiausioje senamiesčio gatvelėje žuvo penki žmonės. Mūsų gimnazistai, pernai EP besilankę iškart po šio įvykio, pajuto gedinčio miesto atmosferą, apžiūrėjo žūties vietas, vaikščiojo stipriai saugomo ir ištuštėjusio miesto gatvėmis. Šiandien ši gatvelė ramiai ruošiasi Kalėdoms.


Grįždami keliavome Vokietijos link, kur yra gražiausia šalyje Noišvanšteino pilis. Artėjome prie Alpių, pro langus vėrėsi nuostabūs vaizdai. Šią rezidenciją statė Liudvikas II - karalius, vyresnysis brolis, nuo pat vaikystės turėjęs lakią vaizduotę, statęs žaislines pilis, įsteigęs mažą teatrą pilyje. Jis pilį statė pagal savo projektus ir skonį, rėmėsi Versalio pavyzdžiu, nes be galo mėgo Prancūziją.


Iš Noišveinšteino keliavome į Insbruką. Tai miestas vakarinėje Austrijoje, prie Ino upės, Alpių slėnyje. Insbruke stovintys Hofburgo imperatoriškieji rūmai lankomiausia šio miesto vieta. Bene žymiausias Insbruko simbolis - statinys, vadinamas „auksiniu stogu“. Prieš 500 metų užbaigtas balkonas pastatytas imperatoriaus Maksimiliano I vestuvių proga. Imperatoriškoji pora iš šio balkono stebėdavo festivalius, turnyrus ir kitus renginius, kurie vyko miesto aikštėje. Šis stogas turi net 322 žvynelius iš aukso. Kituose miestuose, ypač Strasbūre, jau matėme kalėdinių puošmenų, bet Insbrukas jau tuo gyvena.


Paskutiniąją kelionės iš Europos Parlamento dieną tęsėme pažintį su Austriją ir aplankėme jau antrą jos miestą - Zalcburgą. Tai vienas iš didžiųjų miestų. Miesto pavadinimas reiškia ,,druskos kalną”, nes ten anksčiau kasta druska, leidusi vystytis visam regionui. Zalcacho upės, tekančios per miestą, pavadinimas taip pat susijęs su druska. Miestą labiausiai išgarsino ten gimęs ir gyvenęs kompozitorius, smuikininkas bei pianistas Volfgangas Amadėjus Mocartas. Matėme ir įžymųjį jo namą, kuris visada lankomas turistų. Mocartas šiais laikais laikomas Zalcburgo simboliu.


Straipsnį norime baigti palinkėjimu, kad visi pasinaudotų bent menkiausia galimybe tobulėti ir keistis. Mokykitės kalbų. Pasaulis toks gražus… Pažinkite jį.

 

Jaunieji projekto MEPA ambasadoriai Renaldas Bieliauskas, Džiugas Jančevskis, Austėja Matijošiūtė, Jokūbas Matijošius, Emilija Račkauskaitė, Samanta Račkauskaitė, Karolis Razma, Laura Vasilevskytė


Nuotraukos vyr.projekto ambasadorės Daivos Matijošienės


Svetlana Veikšrienė 2019-12-02 15:18:31
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?