2021 m. liepos 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktika

Gripas – viena rimčiausių ir labiausiai paplitusių užkrečiamųjų ligų, žiemos mėnesiais dažniausiai tampanti epidemija. Juo užsikrečiama, kai gripo virusas patenka į organizmą įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Gripas prasideda staiga, pakyla aukšta temperatÅ«ra (didesnė nei 38 °C), atsiranda sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Vėliau gripo virusas gali sukelti komplikacijas: plaučių uždegimą, encefalitą, širdies raumens uždegimą, virusinį akių uždegimą.
 
Norint išvengti užsikrėtimo patariama:
 
– vengti didelių susibÅ«rimo vietų, o sergančiam žmogui išÄ—jus į viešumą išlaikyti 1 m atstumą nuo kitų žmonių. Sergantys suaugę gali užkrėsti kitus asmenis maždaug 5 dienas po pirmųjų simptomų, o vaikai − maždaug 7 dienas po pirmųjų simptomų. Nelankykite sergančių gripu asmenų.
 
– plauti rankas su muilu ir vandeniu ne tik prieš valgį ir grįžus iš lauko, bet ir nusikosėjus bei nusičiaudėjus.
 
– rankomis neliesti akių, nosies ir burnos. Kosint ir čiaudint bÅ«tina prisidengti burną ir nosį vienkartine servetėle, o ją panaudojus bÅ«tinai išmesti tam skirtoje vietoje. Jei nosinės nėra – kosėti ar čiaudėti į drabužius, kurie nekontaktuos su atvira ranka ir veiks kaip oro filtras (į alkÅ«nės linkį, skverną).
 
Kaip elgtis susirgus
 
Susirgus rekomenduojamas gulimas režimas, ramybė. Svarbu gerti daug skysčių. Sergantys gripu asmenys bei asmenys, kurie slaugo ligonius gali apsaugoti savo ir kitų sveikatą dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint. Rekomenduojama kuo dažniau vėdinti ir valyti patalpas. Konsultuotis su savo šeimos gydytoju.
 
Pajutus gripo simptomus, iškart kreipkitės į gydytojus. Nesigydykite antibiotikais. Atminkite: šie vaistai nepadės pasveikti nuo peršalimo ar gripo, nes jie neveikia virusų. Rekomendavus gydytojui ar vaistininkui, galite vartoti nereceptinius vaistus peršalimo ir kitiems simptomams lengvinti. Visada svarbu konsultuotis su medikais, jei vartojate vaistus nuo kitų ligų (dėl galimo šalutinio kelių vartojamų vaistų poveikio).
 
Bendrą žmogaus imunitetą (atsparumą infekcijai) pagerins grūdinimasis, maisto produktų, stiprinančių imunitetą vartojimas (imbieras, česnakas, citrusiniai vaisiai, medaus produktai, spanguolės, juodieji serbentai ir kt.).
 
Ignalinos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog profilaktikos priemonės itin svarbios gripo sezono metu, tačiau ne mažiau svarbu visus metus stiprinti organizmą, laikantis pagrindinių sveikos gyvensenos principų.
 
Ignalinos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus informacija
 
 
Priedai

Svetlana Veikšrienė 2016-02-03 11:16:22
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Koks pavadinimas, JÅ«sų manymu, labiausiai tiktų naujai kultÅ«rinės paskirties erdvei/statiniui Zaraso ežero saloje Zarasuose?