2023 m. vasario 3 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gyčio Norvilo poezija kalbėsis su Arkadijaus Gotesmano perkusija

 Gruodžio 6 d. (antradienį) 17 val. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje vyks ypatingas renginys – poezijos ir muzikos sintezė „AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašÅ³“. Tai abejingų nepaliksiantis poetinis vyksmas, kurio metu poeto Gyčio Norvilo eilės kalbasi su perkusininko Arkadijaus Gotesmano atliekama muzika.

Pasak G. Norvilo: „Poezija turi bÅ«ti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti.“
 
„Akla valtis“ – tai tam tikras išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, patirto tvano, potvynio refleksija. Tai kompozicija pagal G. Norvilo eilėrašÄius iš knygų „Akla valtis“, „Grimzdimas“, „Išlydžių zonos“.
 
Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas. Verčia poeziją ir prozą iš vokiečių, rusų kalbų. Nuo 2014 m. kultÅ«ros savaitrašÄio „LiteratÅ«ra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. Gytis Norvilas išleido 4 poezijos rinkinius. Jo poezija išversta į 15 kalbų. Už knygą „Išlydžių zonos“ 2013 m. ir „Grimzdimas“ 2018 m. buvo apdovanotas Lietuvos literatÅ«ros ir tautosakos instituto premijomis už kÅ«rybiškiausią 2012 ir 2017 metais išleistą kÅ«rinį. 2017 m. už poezijos rinkinį „Grimzdimas“ apdovanotas prestižine „Jotvingių premija“.
 
Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kÅ«rėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius… Gastroliavo daugelyje šalių, dalyvavo apie 50 festivalių. Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių Lietuvos ir pasaulio muzikų. Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. A. Gotesmanas 2018 m. Birštono džiazo festivalio didžiojo prizo laureatas.
 
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-12-06 08:11:02