2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Gydytojas gali anksčiau nutraukti koronavirusu sergančio paciento izoliaciją

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad keičiasi izoliacijos nutraukimo tvarka ir ji gali bÅ«ti nutraukta anksčiausiai po 10 dienų. Žmogaus pasveikimui, kuris sirgo koronavirusu (COVID-19), nustatyti nebereikia atlikti papildomo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio ištyrimo PGR metodu, tačiau pabrėžiama, kad pacientas laikomas pasveikusiu ir gali nutraukti izoliaciją tik gydančio gydytojo sprendimu. Naujovės inicijuotos atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas.

 

Ministro įsakymu nustatyta, kad lengva koronaviruso (COVID-19) forma sergantiems pacientams izoliacija gali bÅ«ti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekaršÄiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kÅ«no temperatÅ«rą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai.

 

Izoliaciją galima nutraukti po 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientui šio viruso simptomai susilpnėjo ir jis nebekaršÄiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kÅ«no temperatÅ«rą mažinančių vaistų, šiems pacientams, sergantiems koronavirusu:
• sunkia koronaviruso forma sergantiems;
• kurių silpnas imunitetas;
• kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
• kurie dirba palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose;
• kurie gyvena socialinės globos įstaigose;
• kurie dirba socialinės globos įstaigose;
• esantiems laisvės atėmimo įstaigose;
• dirbantiems laisvės atėmimo įstaigose.

 

Pacientams, sirgusiems besimptomės formos koronavirusu, izoliacija gali bÅ«ti nutraukiama po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.

 

Taip pat nustatytas specialus kodas, kurį gydytojai nuo šiol turi suvesti į e sveikatą tam, kad duomenis apie pasveikusius žmones automatiškai pasiektų Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Taip palengvinamas darbas gydytojams – jiems nebereikės pildyti papildomų dokumentų apie pacientų izoliacijos nutraukimą ir pasveikimą ir teikti jų NVSC.

 

Izoliacijos nutraukimo schema pridedama.

 

Atnaujintus ministro įsakymus rasite ČIA ir ČIA.

 

 

 

SAM Spaudos tarnyba


Svetlana Veikšrienė 2020-11-12 10:58:44