2021 m. lapkričio 28 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Gyvūnų laikymo taisyklių kontrolė tęsiama

Primename, kad:
Skiepas nuo pasiutligės yra privalomas! Juo kasmet privaloma skiepyti šunis, kates ir šeškus. Savininkas privalo turėti vakcinavimą patvirtinantį dokumentą.


Paženklinkite savo augintinį. Tai padės apsaugoti gyvūną nuo vagystės ir pasisavinimo, o netikėtai jam pasiklydus, užtikrins, kad gyvūnas bus greičiau grąžintas namo.


Vedžiokite su pavadėliu. Šunys bendro naudojimo patalpose ir viešosiose vietose turi bÅ«ti vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo pavojingiems ir koviniams šunims, šių veislių mišrÅ«nams privalomas tiek pavadėlis, tiek antsnukis.


Palaikykite švarą. GyvÅ«nus vedžiojantys asmenys turi surinkti jų ekskrementus.


BÅ«kite atsakingi. Už netinkamą augintinio priežiÅ«rą, elgesį ar kitų pareigų nevykdymą augintinio šeimininkai yra baudžiami.


GyvÅ«nų savininkai ir laikytojai privalo laikytis Lietuvos Respublikos gyvÅ«nų gerovės ir apsaugos įstatymo (1997 m. lapkričio 6 d. Nr. VIII-500), Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso, GyvÅ«nų laikymo Zarasų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių, patvirtintų Zarasų savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. I-380 „Dėl GyvÅ«nų laikymo Zarasų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių patvirtinimo“, nuostatų.


Už šių taisyklių pažeidimus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. Lietuvos Respublikos gyvÅ«nų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvÅ«nų gerovės ir apsaugos, atskirų rÅ«šių gyvÅ«nų ženklinimo ir registravimo reikalavimus nustatančių teisės aktų pažeidimus numatyta įspėjimas arba bauda iki dviejų tÅ«kstančių eurų, arba gyvÅ«no konfiskavimas, arba įpareigojimas dalyvauti atitinkamuose kursuose.


Už žiaurų elgesį su gyvūnais atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. Žiaurus elgesys su gyvūnais:


„Tas, kas žiauriai elgėsi su gyvÅ«nu, jį kankino, jeigu dėl to gyvÅ«nas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.“


Agresyvius šunis įvežti į Zarasų rajono savivaldybės teritoriją, juos įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti ir jais prekiauti gali tik asmenys, turintys Zarasų rajono savivaldybės išduotą leidimą. Jeigu turite šunį, kurio veislė įtraukta į agresyvių šunų veislių sąrašÄ…, privalote įsigyti leidimą.


Agresyvių šunų veislių sąraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5, nurodyta, kad kovinių šunų veislės ir jų mišrÅ«nai amerikiečių pitbulterjeras, o pavojingų šunų veislės ir jų mišrÅ«nai: amerikiečių Staforšyro terjeras, Staforšyro bulterjeras, amerikiečių buldogas, Argentinos dogas, Fila Brasileiro (brazilų mastifas), kangalas (turkų aviganis), Kaukazo aviganis, Pietų Rusijos aviganis.


Auginkime atsakingai ir palaikykime savo aplinką švarią!
 


Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius 2020-11-06 14:15:28
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?