2019 m. kovo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Į sveikatos priežiūrą pažvelgta draudžiamųjų akimis

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai, pakviesti skaityti pranešimą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos kartu su portalu www.emedicina.lt organizuotoje konferencijoje „Vidaus ligos: diagnostika ir gydymas“, vykusioje Panevėžyje, atkreipė dėmesį į tai, ko gyventojai tikisi iš gydymo įstaigų, kas jų kartais netenkina ir dėl ko skundžiasi atvykę į ligonių kasą.
 
Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, pristatydama pranešimą į konferenciją susirinkusiems Panevėžio apskrities įvairių specialybių gydytojams ir slaugytojams, kalbėjo apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) pareigas draudžiamųjų akimis.
 
Paminėta, kad 2017 m. Panevėžio TLK (asmeniškai, telefonu ir raštu) sulaukė 79 615 gyventojų paklausimų. Maždaug 30 proc. teiravosi apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, tyrimų skyrimo tvarką, priemokų pagrįstumą, medicininę reabilitaciją ir kt. Į ligonių kasas gyventojai kreipėsi negavę reikiamos informacijos iš gydymo įstaigų, įžvelgę neteisėtų mokėjimų atvejus, tikslios informacijos trūkumą ir kt.
 
Kadangi ASPĮ pareiga yra gyventojams ne tik teikti paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis,  bet ir informaciją, kaip tas paslaugas gauti, kurios yra mokamos, o kurias apmoka ligonių kasos, kur kreiptis pirminės ASPĮ nedarbo laiku, detaliau paminėti atvejai, kurios informacijos labiausiai pasigenda gyventojai. Taip pat pažymėta, kaip svarbu ASPĮ savo interneto svetainėse teikti teisingą ir tikslią informaciją, nes gyventojai tokia informacija labai pasitiki.
 
Perduotas medikams ir gyventojų pageidavimas neteikti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų, jei pacientas galbūt neapdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), ir taip apsaugoti jį nuo žalos PSDF biudžetui padarymo, nes žala padaroma, kai gyventojai, nedrausti PSD, gauna sveikatos priežiūros paslaugas. Pavyzdžiui, Panevėžio TLK yra išsiuntusi raginimus 1058 asmenims dėl žalos PSDF biudžetui atlyginimo už 2016 metus. Ši žala sudaro daugiau kaip 50 tūkst. Eur.
 
Konferencijos dalyviai informuoti, kaip ligonių kasos aiškina gyventojams tyrimų, medicininės reabilitacijos skyrimo, siuntimų išdavimo tvarką ir kt., priminė, kad tokią pat informaciją pacientai turėtų girdėti ir iš medikų lūpų. Žinodami, kad į PSDF biudžeto lėšomis apmokamos paslaugos kainą yra įskaičiuotos operacijai ar procedūrai atlikti reikalingos medicinos pagalbos priemonės ir medikamentai, gydymo įstaigų atstovai neturėtų prašyti, kad pacientai jų nusipirktų savo lėšomis ir dar sakyti, kad įsigytas priemones kompensuos ligonių kasos – TLK už tai pinigų pacientams negrąžina. 
 
Kai pacientas savo iniciatyva (ar gydytojui patarus) pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medicinos pagalbos priemones, procedūras už nemokamai jam siūlomus PSDF lėšomis apmokamus visus šiuos dalykus, jis turi mokėti tik kainų skirtumą į ASPĮ kasą.
 
Konferencijoje minėtos paslaugų teikimo apimtys asmenims, atvykusiems iš kitų Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės šalių, atvykusiųjų ne iš ES šalių

sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygos, paaiškinta, kaip paprasčiau atskirti užsienio šalyse išduotas Europos sveikatos draudimo korteles nuo ten išduotų sveikatos draudimo pažymėjimų.   
 
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Ligonių kasos kviečia:

 

Nuotraukos
2018-11-05 13:04:50
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Kaip vertinate pavasarines atliekų tvarkymo talkas?