2020 m. rugpjūčio 12 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Į Vilnių – „iš apačios“

 Katedros aikštėje susitikę su gidu Vladu, patraukėme apžiūrėti Bernardinųpranciškonų vienuolyno ansamblio, pastatyto dar XV amžiuje. Klausydamiesi įdomaus gido pasakojimo apie pranciškonų ordiną, dairėmės po didžiules atviras erdves, grožėjomės freskomis, kurias atidengdami restauratoriai turėjo nuimti net 12 užtinkuotų bei uždažytų sluoksnių, šiurpuliukai nusirito kūnu stovint viename iš laidojimo rūsių ir klausantis apie viduramžių laidojimo tradicijas. Paskui nuskubėjome į Gintaro muziejaus rūsį, kur pasigrožėjome gintaro dirbiniais, vėliau – į visuomenės veikėjų Marijos ir Jurgio Šlapelių šeimos rūsį bei į Žydų geto muziejaus rūsį, kur pamatėme ekspoziciją apie žydų gyvenimą bei žydų slaptavietės imitaciją. Gaila, kad negalėjome pakliūti į Katedros požemius, nes, tiesą sakant, pastarieji kelionės objektai didesnio įspūdžio nepaliko.
Užtai visiems patiko Spaudos rūmuose įsikūrusioje spaustuvėje ,,Spauda“. Nors mus po spaustuvę vedžiojantis ir su spaustuvės darbu supažindinantis gamybos vadovas Gediminas Juknevičius turėjo daug darbų ir ekskursiją vedė skubėdamas, visgi ir greitai vaikščiodami po įvairius spaustuvės cechus spėjome daug ką pamatyti: kaip dirba ruloninės ir lapinės spausdinimo mašinos, kaip popierius lankstomas, karpomas, kaip uždedami, laminuojami knygų viršeliai bei kitų įdomybių. Supratome, kokį ilgą kelią turi nueiti knyga, kol iš rašytojo rankų patenka į mūsų rankas. Iš spaustuvės išėjome kupini įspūdžių ir pilnais glėbiais dovanų  – spaustuvėje spausdinamų įvairių žurnalų, mokyklinių pratybų sąsiuvinių, knygų.
Kelionės pabaiga? Na, kurgi dar, jei ne Akropolyje, kur papietavę bei papramogavę pajudėjome namų link.
Dėkojame „Zarasų krašto“ redakcijai, finansavusiai mūsų kelionę.
Akvilė GAIGALAITĖ
 
Bernardinų vienuolyno požemiuose.
„Spaudos“ spaustuvėje.
Lauryno MATIUKO nuotraukos.
 
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2013-06-12 23:25:35