2021 m. kovo 9 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Į Vilnių – „iš apačios“

 Katedros aikštėje susitikę su gidu Vladu, patraukėme apžiÅ«rėti Bernardinųpranciškonų vienuolyno ansamblio, pastatyto dar XV amžiuje. Klausydamiesi įdomaus gido pasakojimo apie pranciškonų ordiną, dairėmės po didžiules atviras erdves, grožėjomės freskomis, kurias atidengdami restauratoriai turėjo nuimti net 12 užtinkuotų bei uždažytų sluoksnių, šiurpuliukai nusirito kÅ«nu stovint viename iš laidojimo rÅ«sių ir klausantis apie viduramžių laidojimo tradicijas. Paskui nuskubėjome į Gintaro muziejaus rÅ«sį, kur pasigrožėjome gintaro dirbiniais, vėliau – į visuomenės veikėjų Marijos ir Jurgio Šlapelių šeimos rÅ«sį bei į Žydų geto muziejaus rÅ«sį, kur pamatėme ekspoziciją apie žydų gyvenimą bei žydų slaptavietės imitaciją. Gaila, kad negalėjome pakliÅ«ti į Katedros požemius, nes, tiesą sakant, pastarieji kelionės objektai didesnio įspÅ«džio nepaliko.
Užtai visiems patiko Spaudos rÅ«muose įsikÅ«rusioje spaustuvėje ,,Spauda“. Nors mus po spaustuvę vedžiojantis ir su spaustuvės darbu supažindinantis gamybos vadovas Gediminas Juknevičius turėjo daug darbų ir ekskursiją vedė skubėdamas, visgi ir greitai vaikšÄiodami po įvairius spaustuvės cechus spėjome daug ką pamatyti: kaip dirba ruloninės ir lapinės spausdinimo mašinos, kaip popierius lankstomas, karpomas, kaip uždedami, laminuojami knygų viršeliai bei kitų įdomybių. Supratome, kokį ilgą kelią turi nueiti knyga, kol iš rašytojo rankų patenka į mÅ«sų rankas. Iš spaustuvės išÄ—jome kupini įspÅ«džių ir pilnais glėbiais dovanų  – spaustuvėje spausdinamų įvairių žurnalų, mokyklinių pratybų sąsiuvinių, knygų.
Kelionės pabaiga? Na, kurgi dar, jei ne Akropolyje, kur papietavę bei papramogavę pajudėjome namų link.
Dėkojame „Zarasų krašto“ redakcijai, finansavusiai mÅ«sų kelionę.
Akvilė GAIGALAITĖ
 
Bernardinų vienuolyno požemiuose.
„Spaudos“ spaustuvėje.
Lauryno MATIUKO nuotraukos.
 
Nuotraukos




Arianda Griščenko 2013-06-12 23:25:35