2020 m. liepos 13 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Ignalinos visuomenės sveikatos biuras kviečia Zarasų įstaigas ir įmones dalyvauti fizinio aktyvumo skatinimo akcijoje

Ar kada susimąstėte, kiek žingsnių per dieną turėtų žengti sveikai gyvenantis žmogus? Ar kada pagalvojote, kiek žingsnių kasdien nueinate jūs? O gal bandėte suskaičiuoti?
 
 
Statistika rodo, kad fizinio darbo nedirbantys asmenys per dieną nueina maždaug 5 tūkstančius žingsnių, tai yra perpus mažiau negu rekomenduojama. Teigiama, kad per dieną vienas žmogus turi nueiti ne mažiau kaip 10 tūkstančių žingsnių. Sveikiems senjorams reiktų trečdaliu mažiau – septynių tūkstančių žingsnių.
 
 
Fizinio aktyvumo stoka yra viena didžiausių šio laikmečio problemų. Dėl judėjimo stokos suglemba raumenys, sutrinka kraujotaka, pradeda augti viršsvoris. Pasirodo, kad viso to išvengtume, nebūtina eiti į sporto klubą ar bėgioti. Užtenka tiesiog pakankamai vaikščioti. Ėjimas ir žingsnių skaičiavimas galėtų taip pat tapti gerais įpročiais.
 
 
Darbo vietose žmonės praleidžia apie 60 proc. savo aktyvaus dienos laiko. Ilgas sėdėjimas, nepatogūs priverstiniai judesiai bei mažas judrumas yra stiprūs daugelio ligų rizikos veiksniai. Svarbu skatinti ne tik būtiną kasdienį fizinį aktyvumą, bet ir informuoti žmones apie pratimus, kurie padėtų išlaikyti taisyklingą laikyseną, lankstumą ir išsaugotų kaulų bei raumenų sistemų gerą būklę. Mokslo tyrimai rodo, jog įgyvendinant sveikatos stiprinimo programas galima pailginti žmonių darbingą amžių, sumažinti darbuotojų sergamumą, padidinti motyvaciją ir pasitenkinimą darbu bei darbo našumą ir taip sumažinti ekonominę naštą darbdaviams.
 
 
Visuomenės sveikatos biuro specialistės atvykusios į jūsų įstaigą teiks konsultacijas apie sveiką mitybą bei fizinio aktyvumo naudą, parodys kaip taisyklingai atlikti mankštą darbo vietoje, atliks kūno masės analizę, matuos kraujo spaudimą. Per pietų pertrauką mokins šiaurietiškojo ėjimo lazdomis technikos, pasakos kaip tinkamai parinkti lazdas.
 
 
Kviečiame įstaigų vadovus susisiekti su biuru. Akcijos trukmė kiekvienoje įstaigoje truks 10 dienų. Dalyviams bus išdalinti žingsniamačiai ir lentelės, kuriose bus fiksuojami 10 dienų nueiti žingsniai. Akcijos pabaigoje žingsniai bus sumuojami ir apdovanojamas daugiausiai žingsnių nuėjęs darbuotojas.
 
 
Daugiau informacijos:
Tel. nr. 8 603 72119
El. p.: zarasu.vsb@gmail.com
 
 
Ignalinos visuomenės sveikatos biuro informacija
 
Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2015-02-23 16:28:05