2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Imbrade iškilmingai pagerbti Nepriklausomybės kovų savanoriai

Zarasų rajono savivaldybė toliau sėkmingai tęsia Lietuvos 1918–1923 m. Nepriklausomybės kovų savanorių įamžinimo darbus. Prie Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios įrengtos atminimo lentos buvusio Imbrado valsčiaus savanorių ir Vyties Kryžiaus kavalierių atminimui.

 

2022 m. lapkričio 27 d., žiemišką, bet gražią sekmadienio popietę į Imbradą rinkosi ne tik vietiniai gyventojai, bet ir gausus bÅ«rys garbingų svečių. Savanorių pagerbti atvyko rajono Savivaldybės vadovai: mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, taip pat rajono Savivaldybės tarybos narė Violeta Barisevičienė. Labai malonu, kad dalyvavo daug rajone žinomų asmenų: politikos, verslo, kultÅ«ros atstovų, Imbrado krašto rėmėjų. Renginio puošmena tapo gausiai atvykę Lietuvos šaulių sąjungos Zarasų „Vyčio“ kuopos šauliai su savo vėliava (kuopos vadas Algirdas Guogis). Taip pat atvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Zarasų kuopos kariai garbės salvių atlikimui.

 

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Imbrado bažnyčioje, kurias aukojo Antazavės klebonas, Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos administratorius kun. Vytautas Dagelis. Klebonas pakvietė visus susirinkusius melstis už Imbrado savanorius, už visus krašto gynėjus ir už Lietuvos kariuomenę. Pamokslo metu susirinkusieji išgirdo daug prasmingų minčių apie nuolatinę gėrio ir blogio kovą, apie atsinaujinimą, prasidedant naujiems liturginiams metams ir Adventui.

 

Po Mišių renginio dalyviai gražiai susibÅ«rė aplink naujai įrengtas atminimo lentas bažnyčios papėdėje. Aidint Lietuvos himnui šaulių vadas A. Guogis iškėlė Trispalvę, kuri nuo šiol nuolat plevėsuos šioje garbingoje vietoje. Kun. V. Dagelis pašventino savanorių atminties simbolius, buvo padėtos gėlės, uždegtos žvakės. Visi susirinkusieji susikaupė tyloje, o kariai – savanoriai atliko tris garbės salves. Imbrado ansamblis atliko partizanams skirtą dainą.

 

Renginį vedęs Imbrado seniÅ«nijos seniÅ«nas Vygirdas Žalkauskas trumpai priminė Nepriklausomybės kovų istorinį kontekstą, papasakojo apie Savivaldybės nuveiktus darbus, įrengiant šÄ¯ atminimo objektą. SeniÅ«nas padėkojo Savivaldybės vadovams už įdomią skirtą užduotį, už darbų finansavimą ir koordinavimą, o administracijos darbuotojams už konkrečius darbus. Monumento vietą parinko rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas, su archyvais dirbo paveldosaugos specialistė Valentina Biveinienė, labai prisidėjo Savivaldybės viešuosius pirkimus kuruojančios specialistės Ramutė Gaidamavičienė, Liucija Makejeva, buhalterė Regina Utkienė ir kiti. Padėkos žodžiai buvo išsakyti ir darbus atlikusiam Migliui Pučkai, kuris seniÅ«nui davė puikių patarimų, kaip galimai geriau išpildyti įamžinimo simbolius. Buvo išreikšta padėka kariams už jų tarnybą (salves) renginio metu, renginio organizatoriai labai dėkingi 5 -osios rinktinės vadovybei ir Zarasų kuopos vadui kapitonui ArÅ«nui Mažeikai už jų pastangas.


Zarasų šaulius ir Imbrado seniÅ«niją sieja bendrai vykdytos priemonės, galima teigti, kad vyksta socialinė partnerystė. Vien per pastaruosius dvejus metus šauliai dalyvavo trijuose renginiuose Imbrado seniÅ«nijoje, kur virė ir nemokamai dalino šaulių košÄ™, seniÅ«nija pasirÅ«pindavo maisto produktais ir indais. Šiemet tai pirmą kartą įvyko prie Švč. Mergelės Marijos koplyčios birželio 30 d., vykstant pirmiesiems kun. V. Dagelio išrÅ«pintiems atlaidams. Visi dalyvavę tikintieji, piligrimai buvo maloniai nustebinti ir dėkojo šauliams.


Renginyje su šaulio uniforma dalyvavęs rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius džiaugėsi, kad dar vienoje seniÅ«nijoje įamžintas savanorių atminimas, pasidalino prasmingomis mintimis apie kovas, kurios vyko prieš daugiau kaip 100 metų. Daugybė savanorių žuvo už Tėvynę, kitų likimas susiklostė įvairiai. Vicemeras pakvietė žmones, ką nors žinančius apie galimai užmirštus savanorius, pasidalinti informacija su savivaldybe.


Administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas džiaugėsi, kad ir Imbrade įamžintas savanorių atminimas, o visame rajone tai vyksta planingai. Daugelyje seniūnijų tai jau padaryta, kitur daroma ir bus baigta artimiausiu laiku. Direktorius pasidalijo mintimis apie vykusias kovas, prisimindamas ir artimųjų dalyvavimą tuose įvykiuose.


Rajono Tarybos narė, gydytoja Violeta Barisevičienė dėkojo parapijos klebonui už giliai prasmingas mintis, o tiems, kurie įrengė monumentą – už atliktus darbus. Ji linkėjo, kad ir karas Ukrainoje baigtųsi ir bÅ«tų laimėtas, taip kaip ir kovos Lietuvoje prie 100 metų.


Baigiantis renginiui lauke, Imbrado bendruomenės centro pirmininkė Ona PatiejÅ«nienė pakvietė visus dalyvius į bendruomenės namus sušilti, pasivaišinti karštu maistu, užkandžiais, arbata. Renginio dalyviai toliau bendravo, dalijosi įspÅ«džiais, klausėsi Imbrado ansamblio atliekamų dainų.


Nuotraukose – savanorių pagerbimo akimirkos Imbrade.


Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-28 16:14:02
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?