2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Informacija dėl gyventojų klaidinimo

Zarasų rajono savivaldybė
„Zarasų krašto“ kovo 1 dienos numerio straipsnyje „Atėjo laikas pokyčiams“ rajono Savivaldybės tarybos narys K. Stankevičius, neįvardindamas konkrečių faktų, meta šešėlį ant Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų dėl korupcijos, neūkiškumo ir kitų nedorybių, jų konkrečiai neįvardindamas. Mes net neturime galimybių atsakyti dėl neįvardintų korupcijos faktų, nes nežinome, kuo konkrečiai esame kaltinami. K.Stankevičius Savivaldybės administracijai ir jos darbuotojams atėmė tą galimybę. Minėtos vos ne tos pačios mintys pateikiamos to paties pavadinimo straipsnyje, atspausdintame  laikraštyje „Dusetos“ (2019-02-23). Tiesa, minėtame laikraštyje konkretizuojami kai kurie administracijos veiklos trūkumai. Dabar pateikiame informaciją dėl nepagrįstų kaltinimų Savivaldybės administracijai, jos darbuotojams. Ypatingai papiktino laikraštyje „Dusetos“ išsakyti priekaištai dėl socialinės paramos lėšų panaudojimo. Rajono  Savivaldybės tarybos narys, remdamasis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija apie šių lėšų panaudojimą, paskelbė faktą, kad rajono savivaldybė nepanaudojo beveik 40 procentų  piniginės socialinės paramos lėšų ir sugrąžino jas ministerijai.
 
Straipsnio autoriui pritrūko ir padorumo tada, kai  pati ministerija  paaiškino paskelbtą informaciją ir pranešė, kad tai nereiškia, jog savivaldybės tų lėšų nepanaudojo kitoms socialinėms reikmėms.
 
Skaudu, kad tai padarė rajono Savivaldybės tarybos narys, kuris privalėjo žinoti apie socialinės paramos skirstymą, jo ypatybes. Tai jie, tarybos nariai, savo balsavimu tvirtina šių socialinės paramos priemonių finansavimą. Paaiškėjo, kad K. Stankevičius praėjusiais metais balsavo už visas šias socialinės paramos priemones ir jų finansavimą arba šiuose posėdžiuose nedalyvavo. Tačiau ir tai neatleidžia jo kaip rajono Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto vadovo nuo atsakomybės už socialinių priemonių įgyvendinimo ir jų finansavimo kontrolę. Rajono Savivaldybės tarybos narys nereiškė pastabų dėl šių priemonių įgyvendinimo.  
 
Jeigu jau susiklostė tokia padėtis Savivaldybėje, tai ką tada veikė, kur buvo rajono Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas? Jam pirmiausia privalu buvo užkirsti kelią tokiems neigiamiems pokyčiams.   
 
Socialinės paramos skyriaus darbuotojai, stengdamiesi kuo labiau padėti nepriteklių kamuojamiems  žmonėms, apkaltinti abejingumu, neatjauta šiems žmonėms. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojai stengiasi, kad socialinė parama būtų skiriama tik tiems, kam ji iš tiesų yra reikalinga – todėl kasmet sutaupoma lėšų, kurios ir skiriamos kitoms socialinėms reikmėms.  
 
Savivaldybė nuo pašalpų likusias lėšas būtent ir skiria socialinėms paslaugoms, kurių labiausiai reikia Savivaldybės gyventojams. Kiekvienais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai yra teikiamos ataskaitos apie kryptingą lėšų panaudojimą gyventojų socialinėms reikmėms. Rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus skyriaus darbuotojai pastabų dėl lėšų paskirstymo ir panaudojimo nėra sulaukę. Dėl savivaldybių biudžeto pajamų metodikos pakeitimo nuo 2014 metų savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti skirta 2377,3 tūkst. Eur., tai 2011-2013 metų rajono Savivaldybėje išmokėtų socialinių pašalpų vidurkis. Pakeitus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą nuo 2018 m. sausio 1 d. suma, kuri lieka išmokėjus socialines pašalpas gali būti naudojama socialinei sričiai finansuoti. 2018 metais socialinių pašalpų išmokėta 1451,2 tūkst. Eur, kitoms socialinėms priemonėms finansuota 1112,9 tūkst. Eur.
 
Jeigu rajono Savivaldybės tarybos narys būtų sąžiningas,  jis pats išsiaiškintų su Socialinės paramos skyriaus darbuotojais apie tikslų šių lėšų panaudojimą. O ne skelbtų nepatikrintas žinias rajono bendruomenei, neklaidintų jos, nespekuliuotų skurdžiai gyvenančių žmonių jausmais ir nežemintų rajono socialinių darbuotojų, kurie dirba sudėtingą ir labai reikalingą darbą, visada ateina į pagalbą žmonėms, kurie balansuoja ties skurdo riba.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija 

 


Zarasų rajono savivaldybė 2019-03-08 15:00:05