2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Ir vėl kviečia susitikti Prozos ruduo!

Spalio 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. Zarasų viešosios bibliotekos renginių salėje vyks tradicinis Prozos rudens vakaras „Likimo pargriautieji – laimėtojai“, skirtas prozininko, dramaturgo, eseisto, nacionalinės kultÅ«ros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko 80-mečiui. Dalyvaus teatro ir kino aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis ir literatÅ«ros kritikas, eseistas Valentinas Sventickas.


Antroje renginio dalyje bus proga susitikti ir pabendrauti su kino režisieriumi, nacionalinės kultÅ«ros ir meno premijos laureatu ArÅ«nu Mateliu bei pamatyti jo sukurtą dokumentinį filmą „Nuostabieji lÅ«zeriai. Kita planeta.“


Tai filmas apie herojus, liekančius šešÄ—lyje, ir pasaulį, į kurį buvo uždrausta pažvelgti kino kÅ«rėjams 43 metus. Pasakojamas vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau tai ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššÅ«kius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Oficialiai jie lÅ«zeriai, kurie atvažiuoja paskutiniai. O iš tiesų – herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, ir tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais. Filmas pelnė 4 tarptautinius apdovanojimus ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos pripažintas geriausiu metų lietuvišku filmu.


Maloniai laukiame !


 

Projekto „LiteratÅ«ros ir kino dienos“ organizatorius Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Projektą remia Lietuvos kultÅ«ros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.


Zarasų viešosios bibliotekos informacija


Svetlana Veikšrienė 2019-10-07 15:57:18